Celem grupy Mundur na Rowerze jest zbiórka pieniędzy dla policjanta st. sierż. Marcin Miniak oraz strażaka asp. sztab. Arkadiusz Dąbrowski, którzy zostali ranni pod koniec 2017 roku podczas interwencji domowej w Łodzi. W trakcie działań eksplodowała kasetka wypełniona materiałami wybuchowymi, poważnie raniąc jednego ze strażaków oraz dwoje policjantów.

St. sierż. Marcin Miniak z Komisariatu Policji V w Łodzi doznał obrażeń ciała w postaci ran szarpanych obu dłoni z obecnością ciał obcych, skutkujących utratą palców I, III i IV lewej dłoni, licznych uszkodzeń ścięgien i więzadeł lewej ręki, poparzenia powiek, uszkodzenia wzroku z penetracją ciał obcych, znaczne uszkodzenie słuchu wymagające rekonstrukcji błony bębenkowej.

Asp. sztab. Arkadiusz Dąbrowski z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Łodzi, doznał obrażeń ciała w postaci ran obu oczu oraz znacznego uszkodzenia słuchu. Obecnie ważą się losy tego, czy Arek będzie w przyszłości widział.

Start akcji odbędzie około 22 maja 2018 roku w Białymstoku (ubiegłorocznej mecie MNR 2017), meta zaś znajdzie się w Łodzi na terenie łódzkiej Manufaktury. Finał wypada na dzień 30 czerwca 2018 roku.

Przebieg akcji polegał będzie na przekazywaniu sobie przez uczestników trzech bransolet splecionych z linki zwanej paracordem zgodnie ze schematem ustalonym przez grupę w 2017 roku (cztery linki w kolorach czerwonym, niebieskim, zielonym i szarym wplecione w żółty motyw).

Krakowski odcinek rozpoczyna się w dniu 20.06.2018 r. Przekazanie pałeczki planowo ma odbyć się pod KWP Kraków w dniu 20.06.2018 r. ok. godz. 15:00, dalej sztafeta jedzie w kierunku Olkusza, gdzie planowana jest na godzinę 18:00 meta dnia.

Wszelkie niezbędne informacje nt. ww. akcji znajdują się na oficjalnej stronie MNR www.mundurnarowerze.pl

Zgłoszenia można dokonać pod adresem mail: mundurnarowerze@gmail.com