W dniach 27 – 29.09.2019 r. w miejscowości Chotowa odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kickboxingu. W zawodach wzięła udział Reprezentacja Polskiej Policji, która w klasyfikacji drużynowej nie miała sobie równych zdobywając tytuł najlepszej formacji. Zawody odbyły się 3 formułach Pointfigting, Kick Light oraz K 1.

W skład Reprezentacji Polskiej Policji weszło 16 zawodników z 10 garnizonów. W rywalizacji wzięło udział ponad 200 zawodników reprezentujących różne formacje mundurowe z całej Polski. Małopolski garnizon reprezentowali: sierż. Ewa Bulanda – KWP Kraków, sierż. Teresa Baldowska – KWP Kraków oraz  st.post. Michał Mocny na co dzień pełniący służbę w Oddziale Prewencji Policji w Krakowie. Indywidualnie sierż. Ewa Bulanda zdobyła złoty medal w formułach  K1 -52 kg, KL -50 KG oraz PF – 50 kg, sierż.Teresa Baladowska w formule K1 +70 kg oraz PF +70 kg zajęła drugie miejsce natomiast st.post. Michał Mocny poszczycić się może brązowym medalem w formule PF -79 kg.

Drużyna Polskiej Policji zdobyła łącznie 21 medali w tym 12 złotych, 3 srebrne i 5 brązowych co pozwoliło na zdecydowane zdobycie pierwszego miejsca drużynowo. Drugie miejsce przypadło 18 Dywizji zmechanizowanej, a trzecie Służbie Ochrony Państwa.

zdjęcia: Policja.pl