Zarząd Terenowy KWP w Krakowie zaprasza na kolejne wyjście do Opery Krakowskiej z myślą o prezencie dla dzieci i nie tylko!:

BALET „DZIADEK DO ORZECHÓW” – PIOTR CZAJKOWSKI

(Opera Krakowska ul. Lubicz 48, Kraków, Duża Scena), 27 stycznia/23 lutego 2019 r. (niedziela/sobota), godz. 17.30, bilet w cenie ulgowej dla wszystkich – 32 zł, dla członków NSZZP przy KWP w Krakowie – 22 zł.


Jeden z najpopularniejszych na świecie baletów klasycznych – opowieść o dziewczynce, która za sprawą gwiazdkowej zabawki, dziadka do orzechów, wędruje przez baśniową krainę cudowności, gdzie wszystko jest możliwe, jak we śnie… Piękna, efektowna muzyka Czajkowskiego stała się natchnieniem dla kolejnych pokoleń artystów baletu. Twórcą przedstawienia jest Emil Wesołowski, wybitny polski choreograf, od 30 lat związany z Teatrem Wielkim Operą Narodową jako tancerz, dyrektor baletu i autor przedstawień. Przez baśniowe światy poprowadzi widza malarską, wykorzystującą współczesne techniki komponowania obrazów scenografa Marka Grabowskiego, a pracownie krawieckie uszyły blisko dwieście bajecznych  kostiumów, zaprojektowanych przez Marię Balcerek z charakterystyczną dla jej poetyki fantazją. Przedstawienie adresowane jest zarówno do dzieci jak i osób dorosłych z udziałem: orkiestry, chóru dziecięcego, Studia Baletowego Opery Krakowskiej.


Dofinansowanie dla członków NSZZP KWP w Krakowie (10 zł do każdego biletu), pochodzi ze środków Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przy KWP w Krakowie.

Osoby zainteresowane przedstawioną ofertą proszone są o kontakt telefoniczny pod nr tel.: sł. 54-816, kom. 696-433-894 lub e-mail: zarząd-terenowy-nszzp-kwp@malopolska.policja.gov.pl.