W sobotę 13 października 2024 roku ulice Poznania zamieniły się w arenę zaciętej rywalizacji sportowej, gdy prawie 4000 biegaczy stanęło na starcie 23. Poznań Maratonu. To prestiżowe wydarzenie przyciągnęło uczestników z całego kraju, a wśród nich znaleźli się także członkowie NSZZ Policjantów województwa małopolskiego, reprezentujący małopolski garnizon Policji. W ramach maratonu rozegrano Jesienne Mistrzostwa Polski Policjantów, w których zmierzyli się najlepsi funkcjonariusze na tym samym dystansie.

Sukcesy małopolskich policjantów nie byłyby możliwe bez wsparcia finansowego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa małopolskiego, które pozwoliło im na udział w tym wymagającym wydarzeniu. Jednym z najjaśniejszych punktów zmagań policjantów był sukces Bartłomieja Olbrycha, funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, który zajął drugie miejsce w policyjnych mistrzostwach. Bartłomiej, pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, ukończył bieg z imponującym czasem 02:52:06. Wynik ten zapewnił mu nie tylko drugą lokatę w Jesiennych Mistrzostwach Polski Policjantów, ale również wysoką, 73. pozycję w klasyfikacji generalnej maratonu, w której rywalizowało blisko 4000 zawodników. Pozostali trzej reprezentanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie również ukończyli maraton – Artur Lalik dotarł do mety z czasem 03:40:45, Dominik Bucki uzyskał wynik 03:33:40, a Kamil Buczkowski zakończył bieg z imponującym czasem 03:20:19.

Tegoroczne zmagania nie należały do najłatwiejszych. Deszcz, wiatr i niska temperatura sprawiły, że zawodnicy musieli walczyć nie tylko z trasą, ale także z kapryśną pogodą. Pomimo tych wyzwań, wszyscy czterej reprezentanci małopolskiego garnizonu ukończyli maraton, udowadniając, że hart ducha i determinacja to kluczowe cechy nie tylko w codziennej służbie, ale i w sportowej rywalizacji. Sukces Bartłomieja Olbrycha oraz pozostałych policjantów to dowód na to, że małopolscy funkcjonariusze, oprócz pełnienia swoich codziennych obowiązków, potrafią osiągać wybitne wyniki także na polu sportowym. Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów, zarówno na trasie biegowej, jak i w pracy zawodowej.