Kiedy wiosna spotyka się z latem, celebrujemy trzy piękne daty. Są to kolejno 26 maja, 1 czerwca i 23 czerwca. Tak, to Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca. Dla większości z nas są to wspaniałe i wzruszające chwile, które dzielimy z najbliższymi nam osobami-rodzicami i dziećmi. Niestety, nie każdy ma takie szczęście. Samotnych matek, samotnych ojców i dzieci pozbawionych rodziców jest mnóstwo. Często dzieje się tak, przez najgorsze co może nas spotkać, czyli śmierć bliskiej nam osoby. Czasami jesteśmy w stanie się na to przygotować, czasami jednak kostucha przychodzi niespodziewanie, wtedy kiedy najmniej się tego spodziewamy. Osoby wykonujące niektóre zawody, są w znacznym stopniu narażeni na utratę życia i zdrowia. Mowa tutaj o funkcjonariuszach polskiej Policji. Wiele małych dzieci straciło matki i ojców, którzy zginęli na służbie. Wielu rodziców pochowało przedwcześnie swoje córki i swoich synów, którzy oddali życie stojąc na straży bezpieczeństwa obywateli, do końca wypełniając słowa roty ślubowania: “… nawet z narażeniem życia…”. Dla nich bezpowrotnie Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca stracił swój czar i blask.

Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach wspólnie z Wydziałem Prezydialnym Gabinetu Komendanta Głównego Policji organizuje charytatywną akcję “Wiosna na okrągło”. Osoby chętne do wzięcia udziału w tak szlachetnym przedsięwzięciu powinny w terminie od 15 maja do 15 czerwca br. przejechać lub przebiec dowolny dystans w czasie minimalnym 25 minut i udokumentować go rejestrując się wcześniej online na stronie zapisyonline.pl.

Uczestnik wnosi opłatę startową w kwocie 35 złotych lub większej w postaci darowizny na cel charytatywny na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach wykorzystując do tego metodę szybkich płatności dostępnych na stronie www.zapisyonline.pl. Każda osoba zobligowana jest do udokumentowania aktywności poprzez wysłanie zdjęcia lub zrzutu ekranu z aplikacji czy smartwatcha (dystans, czas i data) w terminie od 15 maja do 15 czerwca 2023 na adres: wyniki@zapisyonline.pl.

Fundusze zebrane w czasie trwania akcji zasilą konto Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Serdecznie zachęcamy do wzięcia w niej udziału. Podziel się radością i sercem. Pokażmy wszystkim, że pamięć po poległych na służbie matkach i córkach, ojcach i synach trwa nadal.

Wszelkie szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie akcji, który można znaleźć tutaj.