Klub Honorowych Dawców Krwi oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w ramach akcji „104 litry krwi na 104 rocznicę powstania Policji” w dniu 21 lutego 2023 r. po raz kolejny zorganizowały akcję krwiodawstwa na terenie Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Bezcenny dar, jakim jest krew ciągle jest niezbędny, o czym świadczą bezustanne apele kierowane do dawców przez Polski Czerwony Krzyż, Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa czy poszczególne szpitale. W tej trudnej sytuacji po raz kolejny wzorowo odnalazła się brzeska społeczność. Na apel  o oddawanie krwi – pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych – licznie odpowiedzieli funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, emeryci policyjni oraz mieszkańcy Brzeska i sąsiednich miejscowości. Niezwykle miło było gościć pracowników Prokuratury Rejonowej w Brzesku oraz Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, którzy czynnie włączyli się w organizowane przedsięwzięcie. W mobilnym punkcie poboru krwi zarejestrowanych zostało 30 osób, zaś krew w łącznej ilości 10 350 ml udało się oddać 23 osobom.

Akcja nie mogłaby się odbyć bez wsparcia insp. Bogusława Chmielarza – Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku. Szczególne podziękowania należy skierować do profesjonalnej ekipy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie oraz Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów przy KPP w Brzesku, który sfinansował posiłek regeneracyjny dla krwiodawców.

Szczególne wyrazy uznania należy skierować do stałych partnerów akcji krwiodawstwa organizowanych na terenie brzeskiej komendy, tj.  P.P.H.U NITUS Piotr Nowak i BRUNO Sp. j.,– producentom i dystrybutorom na rynek polski i zagraniczny szerokiego asortymentu wysokiej jakości stolarki aluminiowej i PVC w postaci okien, drzwi, rolet, segmentowych bram garażowych, przemysłowych i nowoczesnych komórek lokatorskich – oraz właścicielom Gospodarstwa Rolnego KOWAL, dzięki którym donatorzy mogli skorzystać ze zdrowych przekąsek i posiłku regeneracyjnego oraz w ramach podziękowania otrzymać okolicznościowe gadżety i upominki.

Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejne akcję w dniu 12 czerwca 2023 r.

„Oddając krew-ratujesz życie”