Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion wraz z zastępcami i oraz naczelnikami poszczególnych wydziałów KWP w Krakowie podziękowali dziś za wieloletnią i pełną zaangażowania służbę dziewięciu policjantom ze szczebla kierowniczego przechodzącym na emeryturę.

Dzisiaj ( tj. 24.02.br.)  w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie miała miejsce uroczystość pożegnania dziewięciu  naczelników, zastępców naczelników, pełnomocników, którzy z początkiem roku przeszli na emeryturę. Uroczystą zbiórkę rozpoczęło złożenie meldunku nadinsp. Michałowi Ledzionowi przez przez dowódcę uroczystości podinsp. Krzysztofa Dulewicza.

Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie zwrócił się do przechodzących na emeryturę policjantów. Podziękował im imieniu swoim, kierownictwa Małopolskiej Policji a także w imieniu kierownictwa Polskiej Policji za czas spędzony w mundurze, poświęcenie służbie na rzecz bezpieczeństwa i zaangażowanie. Komendant Ledzion pogratulował i wyraził szacunek dla ich osiągnięć. Wyraził także przekonanie, ze tak naprawdę  policjantami pozostaną już do końca życia. Na koniec generał życzył przechodzącym w stan spoczynku zdrowia i realizacji dalszych planów i pasji.

Następnie komendant każdemu z odchodzących  wręczył pamiątkową szablę oraz tableau garnizomu małopolskiej Policji, na którym również zostali uwiecznieni  emerytowani naczelnicy. Lidii Dziedzińskiej  – dotychczasowej naczelnik Laboratorium Kryminalistycznego nadinsp. Ledzion wręczył także bukiet kwiatów.

Dzisiaj pożegnaliśmy:
1.    mł. insp. Jan Klima – naczelnik Wydziału  do Zwalczania Cyberprzestępczosci;
2.    mł. insp. Lidia Dziedzińska – naczelnik Laboratorium Kryminalistycznego;
3.    Piotr Szostak – naczelnik Wydziału do walki z Przestępczością  Gospodarczą;
4.    mł. insp. Grzegorz Grymek – naczelnik Wydziału Dochodzeniowo – Śledzczego;
5.    podinsp. Wieńczysław Stach -zastępca naczelnika Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego;
6.    mł. insp. Ryszard Sołkiewicz – naczelnik Wydziału Kadr;
7.    mł. insp. Marek Dużyk – naczelnik Wydziału Postępowań Administracyjnych;
8.    podinsp. Jacek Lech – zastępca naczelnika Wydziału Transportu;
9.    podinsp. Paweł Karnas – pełnomocnik   Zespołu ds. Ochrony Praw Człowieka.