W obliczu tak strasznej tragedii jaką jest wojna na Ukrainie, funkcjonariusze i pracownicy nowotarskiej Policji włączają się w organizowane akcje pomocowe. Oprócz zbiórki pieniężnej i środków opatrunkowych zbierają także pluszowe maskotki, które będą przekazywane – Dzieciom Ukrainy, które w pośpiechu musiały opuścić swoją Ojczyznę. Jeden z funkcjonariuszy gości pod swoim dachem dwie ukraińskie rodziny z czwórką dzieci.

W tej bardzo trudnej sytuacji naszych sąsiadów liczy się każda pomoc. Policjanci i pracownicy nowotarskiej komendy chętnie wspierają zbiórkę środków opatrunkowych i dezynfekujących dla służb ukraińskich organizowaną przez sierż. szt. Zbigniewa Grabowskiego z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Funkcjonariusze i pracownicy nowotarskiej Policji oprócz zbiórki pieniężnej i środków opatrunkowych wspomagają też zbiórkę pluszowych maskotek dla najmniejszych ofiar wojny, którą zorganizowała Pani Sylwia Trzeszczak, Starszy Specjalista Sekcji do Spraw Osobowych Wydziału Kadr KWP Kraków. Pierwsze zebrane maskotki zostały już przekazane do  Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, skąd trafią do funkcjonariuszy pełniących służbę na wschodniej granicy, którzy będą je przekazywać najmłodszym uchodźcom – Dzieciom Ukrainy. Obie akcje w nowotarskiej jednostce koordynuje Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów działający przy Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu.
Jeden z nowotarskich funkcjonariuszy zaprosił pod swój dach dwie ukraińskie rodziny z czwórką dzieci w wieku 1,2,9 i 12 lat. Wie, jak ważna jest bezinteresowna pomoc w tej trudnej sytuacji.

Natomiast policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zostali oddelegowani w rejon granicy polsko-ukraińskiej, gdzie dbają o bezpieczeństwo i wspomagają w działaniach miejscowe służby.

W obliczu tak wielkiej krzywdy, jaka spotkała naszych sąsiadów, musimy stanąć na wysokości zadania i wspomóc ich w tym trudnym czasie.

źródło: malopolska.policja.gov.pl