Policjanci wraz z przedstawicielami innych służb zebrali i przekazali środki medyczne dla funkcjonariuszy Narodowej Policji ze Lwowa.

Wczoraj (03.03) na granicy Polsko-Ukraińskiej doszło do przekazania  środków medycznych zakupionych przez przedstawicieli służb mundurowych z Krakowa na rzecz funkcjonariuszy Narodowej Policji ze Lwowa. Krakowscy mundurowi zakupili i zebrali ok. 1500 sztuk środków medycznych. Wśród najpotrzebniejszego sprzętu ratującego życie znalazły się m.in.: opatrunki na klatkę piersiową, gazy jałowe, zestawy zabiegowe, opaski elastyczne, stazy taktyczne, opatrunki izraelskie typu brzusznego i wiele innych. To pierwsza zbiórka środków medycznych dla ukraińskich policjantów i w dalszym ciągu jest kontynuowana. Wszystkie osoby, które zechcą  wesprzeć akcję pomocową, mogą dokonywać wpłaty na konto Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. małopolskiego z dopiskiem:

„Pomoc dla Ukrainy”

PKO BP 61 1020 2892 0000 5902 0629 5671

W imieniu Dowódcy Oddziału Prewencji w Krakowie insp. Jarosława Nowaka, Przewodniczącego ZW NSZZ Policjantów woj. małopolskiego podinsp. Grzegorza Gubały, sierż. sztab. Zbigniewa Grabowskiego, dziękujemy: funkcjonariuszom Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, policjantom garnizonu małopolskiego, druhom z OSP Iłownice, Bielskiemu Pogotowiu Ratunkowemu, funkcjonariuszom CBŚP  Zarządu z Krakowa, Katowic i Warszawy oraz rodzinie i przyjaciołom jednego z policjantów Plutonu Wsparcia Taktycznego OPP w Krakowie, za ogromne zaangażowanie w działaniach wspierających akcję pomocową.