25 lutego br. po ponad 30 latach służby na zasłużoną emeryturę przeszedł podinsp. Robert Siemek – Komendant Komisariatu Policji w Szczawnicy.

Dzisiaj, podczas uroczystej zbiórki w sali konferencyjnej w budynku nowotarskiej komendy, Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu insp. Grzegorz Wyskiel podziękował podinsp. Robertowi Siemkowi  za ponad 30-letnią, pełną poświęcenia służbę, życząc dobrego zdrowia i spokoju na zasłużonej emeryturze.

Podinsp. Robert Siemek  do służby w Policji  został przyjęty 1 października 1991 roku. Początkowo był związany z Komisariatem Policji w Rabce-Zdroju, gdzie służył zarówno w pionie prewencji, jak i kryminalnym. W czerwcu  2003 roku został przeniesiony na stanowisko specjalisty Zespołu Dyżurnych Sekcji Prewencji w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu.   Wspinając się po szczeblach swojej kariery, w maju 2006 roku objął stanowisko naczelnika sekcji, a później Wydziału Prewencji KPP w Nowym Targu. Na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem został powołany 16 listopada 2015 roku. Następnie 15 grudnia 2021 roku objął stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Szczawnicy.

Obowiązki służbowe wypełniał sumiennie i z poświęceniem. Prezydent RP nadał mu Srebrny Medal za Długoletnią Służbę. W 2010 roku Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznaczył podinsp. Roberta Siemka  Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant, a w 2021 roku Złotą Odznaką Zasłużony Policjant. Był również długoletnim członkiem Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przy KPP w Nowym Targu.

Życzymy pomyślności, realizacji marzeń, rozwoju swoich pasji  i planów oraz spokojnej emerytury.

źródło: KPP Nowy Targ