Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia przypadają w okresie szalejącej pandemii koronawirusa. Wprowadzone obostrzenia związane z rozprzestrzenianiem się wirusa będą miały ogromny wpływ na to w jaki sposób je spędzimy. Wielu z nas w trosce o swoich bliskich nie odwiedzi swoich starszych rodziców czy dziadków. Nie spotkamy się w większym gronie, by kolędować czy podsumować mijający rok.

Coroczne uroczyste spotkanie z seniorami i jubilatami związku organizowane w okresie przedświątecznym przez Zarząd OT Emerytów i Rencistów Policji przy NSZZ Policjantów w Nowym Sączu dla wielu jego członków było czymś wyjątkowym. Możliwość spotkania w szerszym gronie koleżanek i kolegów pozwalała na wymianę poglądów, spostrzeżeń i wspomnień z czasów służby w Policji. To był czas, na który wszyscy członkowie związku czekali z niecierpliwością. Niestety pandemia pokrzyżowała plany organizatorów.

Chcąc choć trochę umilić świąteczny czas i zaznaczyć, że Zarząd OT Emerytów i Rencistów Policji, któremu przewodzi, kol. Jan Kowalik pamięta i zawsze będzie pamiętał o swoich członkach, przygotował świąteczne niespodzianki. W akcję wsparcia emerytów i rencistów Policji aktywnie włączył się Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. małopolskiego, a podinsp. Grzegorz Gubała, objął patronatem tę szlachetną akcję. Najbardziej potrzebujący członkowie związku otrzymają świąteczno- noworoczne paczki żywnościowe, a seniorzy i przewlekle chorzy dodatkowo odżywki wzmacniająco – odpornościowe.

Osoby w podeszłym wieku, chore i mające trudności z poruszaniem odwiedzą koledzy z Zarządu OT Emerytów i Rencistów Policji NSZZ P w Nowym Sączu i dostarczą paczki do miejsca zamieszkania.