17.12.2019 r. w iście rodzinnej atmosferze i świątecznie przystrojonej sali odbyło się spotkanie opłatkowe policjantów, pracowników cywilnych Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz zaproszonych gości.

Już po raz kolejny Komendant Miejski Policji w Krakowie mł.insp. Zbigniew Nowak umożliwił zorganizowanie spotkania opłatkowego dla policjantów i pracowników cywilnych. Od godzin rannych w komendzie widać było świąteczną atmosferę, a w powietrzu unosił się zapach tradycyjnych wigilijnych potraw.

Parę minut po godzinie 13-stej p.o. Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów przy Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie Tomasz Słowik przywitał : Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie mł.insp. Zbigniewa Nowaka oraz jego zastępców mł.insp. Jacka Cholewę i mł.insp. Jacka Góreckiego. Delegację Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj.małopolskiego w osobach: Przewodniczącego Grzegorza Gubały oraz w-ce Przewodniczących Andrzeja Mruczka, Konrada Nowaczka i Pawła Teklińskiego. Szczególnie gorąco przywitał ks.kanonika Krzysztofa Bogdała, Prezesa Trasy Turystycznej Kopalni Soli w Wieliczce Damiana Koniecznego, podinspektora Policji w st. spocz. Pawła Płużyczkę, oraz Tomasza Sabudę przedstawiciela Deputy Directorat and Security European Comission.

Uroczyste spotkanie opłatkowe stało się wspaniałą okazją do wyróżnienia osób, które w sposób szczególny poprzez swoje zaangażowanie i postawę działają na rzecz Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów woj.małopolskiego. Na wniosek Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów KMP Kraków – Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów woj.małopolskiego Grzegorz Gubała odznaczył : Pawła Płużyczkę – Złotym Krzyżem za Zasługi na rzecz NSZZ Policjantów woj.małopolskiego, kom. Rafała Wełnę – Brązowym Krzyżem za Zasługi na rzecz NSZZ Policjantów woj. małopolskiego, Damiana Koniecznego –  pamiątkowym medalem z brązu wybitym z okazji 100 rocznicy powołania Policji Państwowej oraz Tomasza Sabudę – honorową odznaką NSZZ Policjantów.

Po uhonorowaniu osób wyróżnionych głos zabrał gospodarz uroczystości mł.insp. Zbigniew Nowak Komendant Miejski Policji w Krakowie, który złożył wszystkim uczestnikom życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Część oficjalną zakończyło poświęcenie opłatka przez ks. kanonika Krzysztofa Bogdała po którym wszyscy zebrani przystąpili do składania sobie życzeń.