10 grudnia br. na jeden z oddziałów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie dotarli niecodzienni goście. Przyszli ubrani w granatowe mundury, taktyczne kamizelki oraz „uzbrojeni” w serdeczne uśmiechy i świąteczne podarunki. Przyjechali, aby wypełnić specjalne zadanie – wręczyć mikołajkowe upominki niezwykle dzielnemu i walecznemu malcowi – Kubusiowi Pałce. Chłopiec od urodzenia zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi, codziennymi dializami, przyjmowaniem leków oraz częstymi pobytami w szpitalu. Równie dzielni, jak dwulatek są Jego rodzice – Roksana i Szymon, którzy otaczają malca miłością, opieką i starają się wnieść jak najwięcej barw w niejednokrotnie szarą codzienność walki z chorobą. Kubuś i jego najbliżsi z wielką nadzieją oczekują na przeszczep nerki, który w znacznym stopniu ułatwiłby codzienne funkcjonowanie chłopca.

Kubuś ponad połowę swojego życia spędził w szpitalu. W ostatnich dniach malec ponownie trafił na szpitalny oddział, gdzie poddawany jest dializowaniu. W miniony poniedziałek Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, którzy na co dzień pełnią służbę z Szymonem, tatą chłopca, przyjechali odwiedzić Kubę i wypełnić specjalną, mikołajkową misję. Funkcjonariusze przekazali małemu pacjentowi prezenty od św. Mikołaja oraz wręczyli Jego rodzicom zebrany przez policjantów z jednostki datek pieniężny, który pomoże pokryć wydatki związane z leczeniem dwulatka. Chłopiec z zainteresowaniem przyglądał się gościom, przywitał się z policjantami i z radością obejrzał jakie prezenty przygotował dla Niego w tym roku św. Mikołaj. Rodzice nie kryli wzruszenia związanego z wizytą funkcjonariuszy. Mimo iż spotkanie minęło w sympatycznej i rodzinnej atmosferze, wszyscy życzyli Kubusiowi zdrowia oraz życzyli chłopcu i jego najbliższym, aby następna wizyta miała miejsce już poza szpitalną salą.

Kubuś Pałka

Kubuś jest synkiem policjanta, który na co dzień służy w Oddziale Prewencji Policji w Krakowie. Urodził się jako wcześniak w 30 tygodniu ciąży. Od samego początku jego pobyt na tym świecie okupiony jest cierpieniem. Jeszcze przed narodzinami przeszedł 12 zabiegów ratujących życie. Następnie były 2 miesiące spędzone na intensywnej terapii i prawdziwa bitwa, by pozostał z nami. Niewydolność nerek, dializy, ciągłe przyjmowanie leków oraz bliska wizja koniecznego przeszczepu nerki to dla Kubusia i jego rodziców, Szymona i Roksany ponura codzienność.

Jak pomóc Kubusiowi?

Wszyscy, którzy chcą wspomóc Kubusia w walce z chorobą mogą przekazywać darowiznę do Fundacji Avalon pod której opieką znajduje się chłopiec. Wpłaty można dokonywać na numer konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001 w tytule wpisując: Pałka, 11125.

Na rzecz Kubusia Pałki można również przekazać 1% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem PAŁKA, 11125 pomagasz Kubusiowi w codziennym funkcjonowaniu i częstych pobytach w szpitalu.

Więcej informacji: https://www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/jakub_palka_11125.html

Elżbieta Znachowska-Bytnar