Ostatni miesiąc roku to szczególny okres. Przed nami święta i czas spędzony w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych. Chcielibyśmy aby każdy choć na chwilę poczuł magię świąt i zapomniał o troskach dnia codziennego. Wśród nas są osoby, które szczególnie potrzebują naszej pomocy. To ludzie, których los doświadczył chorobą i cierpieniem. To ludzie, którzy mimo przeciwności losu nie poddają się i walczą o każdy lepszy dzień dla swojego najcenniejszego skarbu jakim jest dziecko.

Trzy lata temu przyszedł na świat Krystian – syn naszego kolegi Krzysztofa Zapały. Z czasem lekarze stwierdzili niepełnosprawność oraz inne schorzenia wymagające leczenia i rehabilitacji. Życie rodziców przewróciło się do góry nogami. Żona naszego kolegi musiała zrezygnować z pracy, gdyż Krystian wymaga całodobowej opieki i ciągłej rehabilitacji. Wiemy, że są dość spore postępy w rehabilitacji Krystiana i to jest zasługą jego rodziców i wspaniałych rehabilitantów.

Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów przy Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej wraz z Kierownictwem Komendy Powiatowej Policji w Limanowej zorganizowali  pomoc w ramach koleżeńskiej zbiórki dla podkomisarza Krzysztofa Zapały – Specjalisty Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Limanowej celem udzielenia wsparcia finansowego związanego z opieką i leczeniem niepełnosprawnego syna Krystiana. W zorganizowanej zbiórce udział wzięło 145 osób – policjantów oraz pracowników Policji Komendy Powiatowej Policji w Limanowej i jednostek jej podległych. Zebrane środki finansowe Komendant Powiatowy Policji w Limanowej w osobie podinsp. Dorota Tokarz wraz z przedstawicielami Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w KPP Limanowa przekazali koledze Krzysztofowi Zapała.