Mikołajki to dzień na który dzieci czekają z wielką niecierpliwością, jednak nie wszystkim dzieciom dane było znaleźć prezenty pod poduszką we własnym łóżeczku. Maluchy, które ten czas spędzają w szpitalnych oddziałach Święty Mikołaj odwiedził osobiście w eskorcie policjantów i Inspektora Wawelka.

Wczoraj, tj. 5 grudnia br. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie pomogli dotrzeć wyczekiwanemu gościowi, który na policyjnym motocyklu zajechał pod trzy krakowskie szpitale. W szpitalu Św. Ludwika oraz na dziecięcych oddziałach Szpitala im. Jana Pawła II i Szpitala im. Stefana Żeromskiego, maluchy dostały prezenty od samego Św. Mikołaja, a jego pomocnikami byli nie tylko policjanci, ale też maskotka małopolskiej policji Inspektor Wawelek.

Natomiast, dzień później w Dziecięcym Szpitalu Uniwersyteckim, odbył się festyn mikołajkowy. We wspólnym zapaleniu choinki brał udział Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie mł. insp. Jacek Górecki.

Jednym z punktów spotkania, było przygotowane przez policjantów Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie stoisko profilaktyczne, gdzie można było spotkać się z funkcjonariuszami, którzy rozdawali najmłodszym odblaski i maskotki, a oprócz tego każde dziecko mogło wykonać pamiątkową daktyloskopię i usiąść na policyjnym motocyklu.

Dzięki współpracy z przedstawicielami Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów KMP w Krakowie oraz ofiarności ludzi dobrej woli, milusińscy przebywający w oddziałach otrzymali prezenty, a w czasie festynu dzieci częstowane były słodyczami oraz otrzymywały opaski odblaskowe.

Wszystkim dopisywał dobry humor, ale najważniejsze w tym dniu były radość i uśmiech dzieci.

źródło: KMP Kraków