Po raz kolejny wspólne działania policjantów i strażaków pozwoliły zapobiec tragedii. 30 lipca br. z 10 piętra jednego z bloków na terenie Bronowic chciał wyskoczyć 28-latek. Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do nieszczęścia, a młody mężczyzna został szybko i sprawnie wciągnięty przez służby do mieszkania znajdującego się piętro niżej.

W ubiegły wtorek, około godz. 14.00, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Krakowie odebrał niepokojące zgłoszenie, że na parapecie okna jednego z bloków w Bronowicach siedzi mężczyzna i wszystko wskazuje na to, że zamierza z niego skoczyć. Na miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol. Kiedy funkcjonariusze dotarli pod wskazany adres, zobaczyli osobę, która zwisała z okna, trzymając się zewnętrznego parapetu. Policjanci świadomi, że sytuacja jest poważna i liczy się każda sekunda, wbiegli do budynku i udali się na 10 piętro. Na miejscu była również obecna załoga straży pożarnej, która w obawie przed tym, że mężczyzna może zdecydować się na skok, rozłożyła amortyzujący upadek sprzęt ratowniczy (tzw. skokochron). W pewnym momencie 28-latek zaczął stopniowo osuwać się, wówczas obecni na 10-tym piętrze strażacy złapali go za ręce, a przybyli do mieszkania piętro niżej policjanci podtrzymując nogi mężczyzny wciągnęli go przez okno. Sytuacja została opanowana, a 28-latek trafił do szpitala. Policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie okoliczności i przyczyn desperackiego kroku mężczyzny.

Źródło: http://malopolska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/chcial-wyskoczyc-z-okna-uratowali-go-funkcjonariusze

Źródło filmu: Kraków 112

 

30 lipca br., w jednym z bloków mieszkalnym w krakowskich Bronowicach strażacy Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami Ogniwa Wywiadowczo-Patrolowego Wydziału Prewencji Komisariatu IV Policji w ostatnim momencie uratowali życie mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo skacząc z okna.Ogromne brawa dla strażaków oraz policjantów za sprawnie przeprowadzoną akcję ratunkową!

Publiée par Kraków112 – Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie sur Jeudi 1 août 2019