Zarząd Terenowy KWP w Krakowie, zaprasza na kolejne wyjście do Opery Krakowskiej z myślą o Naszych najmłodszych dzieciach:

„PAN TRALALIŃSKI”  

(Opera Krakowska ul. Lubicz 48, Kraków, Scena Kameralna), 23 marca 2019 r. (sobota), godz. 17.00, bilet w cenie ulgowej dla wszystkich – 25 zł, członek NSZZP KWP, KMP i OPP w Krakowie –  funkcjonariusz zatrudniony w KWP, KMP i OPP w Krakowie – 15 zł. Oferta ważna do 1 marca!


„Pan Tralaliński” to spektakl  adresowany do dzieci w wielu 6-10 lat, będący połączeniem muzyki wybitnych polskich kompozytorów i poezji napisanej specjalnie dla najmłodszych. Podczas przedstawienia prezentowane są m.in. wybrane pieśni z „Abecadła” Witolda Lutosławskiego, które kompozytor nazywał piosenkami dziecinnymi i opatrzył adnotacją: „do wykonywania dla dzieci i przez dzieci”. Muzykolog Mieczysław Tomaszewski pisał o nich: „Jest w nich prostota osiągnięta przez koncentrację, nierezygnowanie ze środków, użycie bogatego ich zespołu, ale aluzyjne, liczące na wrażliwość i inteligencję słuchacza”. Artyści wykonują także: balladę „Dziad i baba” Stanisława Moniuszki, która powstała do tekstu Józefa Ignacego Kraszewskiego, „Pięć piosenek dla dzieci” do słów Józefa Czechowicza-jedyny utwór Tadeusza Bairda, będący owocem połączenia muzyki z poezją dla dzieci, czy kilka tytułów z „Rymów dziecięcych” Karola Szymanowskiego, a które kompozytor napisał do wierszy Kazimiery Iłłakowiczówny. Choć są to pieśni dla dzieci, utwory te, ze względu na wysoki poziom artystyczny, znajdowały się w repertuarze najwybitniejszych śpiewaczek.


Dofinansowanie dla członków NSZZ Policjantów KWP i KMP, funkcjonariuszy zatrudnionych w KWP i KMP Krakowie (10 zł do każdego biletu), pochodzi ze środków Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przy KWP, KMP i OPP w Krakowie.

Osoby zainteresowane przedstawioną ofertą proszone są o kontakt telefoniczny pod nr tel.: sł. 54-816, kom. 696-433-894 lub e-mail: zarzad-terenowy-nszzp-kwp@malopolska.policja.gov.pl.