Zarząd Terenowy KWP w Krakowie zaprasza na kolejne wydarzenie kulturalne w Operze Krakowskie:

„CYRULIK SEWILSKI” – GIOACHINO ROSSINI

(Opera Krakowska ul. Lubicz 48, Kraków, Duża Scena) ,16 ,17 lub 19 marca 2019 r. (sobota ,niedziela lub wtorek) ,godz. 18.30 ,bilet w cenie ulgowej dla wszystkich – 32 zł ,członek NSZZP KWP ,KMP i OPP w Krakowie-funkcjonariusz zatrudniony w KWP ,KMP i OPP w Krakowie – 22 zł. Oferta ważna do 20 lutego!


„Cyrulik sewilski” G. Rossiniego to opera buffa ,która uznana jest za niedościgniony wzór gatunku. Jest to też najbardziej znane i kochane dzieło tego kompozytora ,na które składa się piękna muzyka ,świetny scenariusz i „niewyczerpane zasoby teatralnego humoru” ,jak pisze Piotr Kamiński w książce „Tysiąc i jedna opera”. Kierownictwo muzyczne nad operą G. Rossiniego sprawuje Tomasz Tokarczyk ,za reżyserię odpowiada wybitny aktor teatralny i filmowy ,reżyser i pedagog Jerzy Stuhr. Ten miłośnik Italii, tamtejszej kultury i sztuki ,swój reżyserski debiut w teatrze muzycznym miał właśnie na krakowskiej scenie. Do dziś niesłabnącą popularnością cieszy się jego „Don Pasquale” G. Donizettiego. Tym razem na jego i Tomasza Tokarczyka warsztat znów trafia opera komiczna – „Cyrulik sewilski” ,która jest popisem zarówno maestrii kompozytorskiej ,jak i dowcipu. To także dzieło ,które aż „roi się” od słynnych muzycznych tematów i „przebojów” w dziejach gatunku.


Dofinansowanie dla członków NSZZ Policjantów KWP i KMP ,funkcjonariuszy zatrudnionych w KWP i KMP Krakowie (10 zł do każdego biletu) ,pochodzi ze środków Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przy KWP ,KMP i OPP w Krakowie.

 Osoby zainteresowane przedstawioną ofertą proszone są o kontakt telefoniczny pod nr tel.: sł. 54-816, kom. 696-433-894 lub e-mail: zarząd-terenowy-nszzp-kwp@malopolska.policja.gov.pl.