Trzyletni Mieszko Jakubiec potrzebuje naszej pomocy! Mieszko jest synem policjanta, który na co dzień pracuje w Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie. Pomóżmy naszemu koledze w walce o zdrowie i życie jego synka. Liczy się każda suma. Finansowego wsparcia trzeciego etapu leczenia wady serca małego Mieszka możemy udzielić na stronie fundacji „siepomaga”

Mieszko urodził się z bardzo ciężką wadą serca – hipoplazją lewej komory, którą operuje się w trzech etapach i właśnie nadszedł czas na ten trzeci, ostatni etap.  Brak poprawnie wykształconej lewej komory serca (HLHS) powodował, że bez 3-etapowego operacyjnego leczenia Mieszko by umarł…Dwie operacje serca w głębokiej hipertermii z zatrzymaniem krążenia, dwie skomplikowane operacje jelit, dwa interwencyjne cewnikowania serca, czterokrotna sepsa wywołana przez antybiotykoodporną (!) bakterię, martwicze zapalenie jelit, kilkadziesiąt znieczuleń ogólnych, setki wkłuć, bolesnych badań, 5 miesięcy na intensywnej terapii… Tą zapierającą dech w piersiach statystyką można by śmiało obdzielić kilkunastu pacjentów, a wszystko dotyczy ledwie jednego, 3-letniego chłopca.

Mieszko skończył niedawno 3 latka. Jest pod stałą opieką całego zastępu specjalistów: od kardiologa, przez fizjoterapeutę, po logopedę. Niestety, jego serduszko jasno daje do zrozumienia, że zaczyna brakować mu sił… Chłopczyk szybko się męczy, bardzo słabo przybiera na wadze, coraz częściej sinieją mu usta i rączki. Trzecia operacja (Fontana) musi się odbyć na wiosnę, a rodzice chcą, żeby przeprowadził ją polski lekarz pracujący w NiemczechNajlepszy z możliwych, cudotwórca, Paganini dziecięcej kardiochirurgii – prof. Edward Malec z kliniki w Munster. Doświadczenie prof. Malca, a także sprzęt i opieka w Niemczech są na najwyższym, światowym poziomie i dają największe szanse na powodzenie operacji.

Koszty operacji są kosmiczne. To ponad 33 tysiące euro… Żeby uratować chore serduszko Mieszka potrzeba tysięcy wspaniałych, hojnych serc.

Powyższy tekst, to fragment opisu, jaki zamieściła Magda- mama Mieszka. Więcej przeczytacie klikając na link poniżej:

źródło: https://www.siepomaga.pl/serce-mieszka?fbclid=IwAR3gIoCiuedXg6BBFzgi6FfjvYTp8eZimUWu7V3Rk5cCfmqNhZj16O6UmWY