Zarząd Terenowy KWP w Krakowie zaprasza na kolejne wydarzenie kulturalne do Opery Krakowskiej:

„DON PASQUALE”

(Opera Krakowska ul. Lubicz 48, Kraków, Duża Scena), 1, 3, 5 marca 2019 r. (piątek, niedziela, wtorek), godz. 18.30, bilet ulgowy w cenie dla wszystkich –
32 zł członek NSZZP KWP w Krakowie – funkcjonariusz zatrudniony w KWP i KMP w Krakowie – 22 zł. Oferta ważna do 1 lutego 2019 r.


Prawdziwy klejnot wdzięku, melodyjności i beztroskiego humoru. Wystawiona po raz pierwszy w Paryżu w 1843 odniosła oszałamiający sukces i szybko podbiła świat. Donizetti skomponował ją w rekordowym tempie, bo zaledwie w ciągu 11 dni.

Podstarzały bogaty mieszczanin Don Pasquale zamierza wydziedziczyć swojego siostrzeńca Ernesta, który oczekując na spadek po wuju, pragnie poślubić biedną Norinę. Don Pasquale knuje niecny plan i sam postanawia się ożenić. Na swego powiernika wybiera Doktora Malatestę, nie wiedząc, że ten prawdziwą sympatią darzy młodego Ernesta. Tym sposobem Malatesta, Norina i Ernesto, usiłują wystrychnąć Don Pasquale na dudka. Planują wiec zabawną intrygę…


Dofinansowanie dla członków NSZZP KWP w Krakowie (10 zł do każdego biletu), pochodzi ze środków Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przy KWP w Krakowie.

Osoby zainteresowane przedstawioną ofertą proszone są o kontakt telefoniczny pod nr tel.: sł. 54-816, kom. 696-433-894 lub e-mail: zarząd-terenowy-nszzp-kwp@malopolska.policja.gov.pl.