Kilkanaście dni wcześniej niż w ubiegłym roku, bo 6 grudnia odbyła się świąteczna akcja charytatywna policjantów Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Po raz drugi krakowscy policjanci OPP podjęli bezpośrednią współpracę z Małopolskim Hospicjum dla Dzieci przy ul. Odmętowej.

W czwartek Oddział Prewencji Policji w Krakowie odwiedzili podopieczni Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci przy ul. Odmętowej. Gości przywitał m.in. Dowódca OPP – mł. insp. Jarosław Nowak w towarzystwie przedstawicieli czterech kompań oraz Przewodniczącego ZT NSZZP asp. szt. Artur Kochan.

Przybyli  mieli okazję porozmawiać z pełniącymi służbę w małopolskiej jednostce policjantami i zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. Rodzice oraz ich pociechy zapoznali się także ze sprzętem, który funkcjonariusze Oddziału Prewencji używają w codziennej służbie. W trakcie mikołajkowego spotkania dzieci były bardzo zainteresowane nowym otoczeniem i nie bały się kontaktu ze wzruszonymi policjantami.

Podobnie jak w ubiegłym roku, funkcjonariusze przekazali prezenty dla  kilku rodzin wyznaczonych przez zespół Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci. Podarunki zakupione zostały ze środków pieniężnych zebranych w trakcie corocznej zbiórki zgodnie z prośbami zawartymi w listach do Świętego Mikołaja. Policjanci nie zapomnieli także o zakupie niezbędnych  środków pielęgnacyjnych wskazanych przez pracowników hospicjum. Skromne upominki za trud w codziennej opiece nad dziećmi oraz za bezwarunkową miłość, jaką je obdarzają, otrzymali od Zarządu Terenowego NSZZP rodzice. Ci ostatni jednostkę OPP opuszczali  w bardzo dobrych humorach wiedząc, że nie był to czas stracony. Dzieci z pewnością na długo zapamiętają wizytę u policjantów.