6 grudnia br. Oddział Prewencji Policji w Krakowie odwiedził dwunastoletni Dawid, którego życiowym marzeniem jest zostać w przyszłości policjantem. Niestety jego marzenie utrudnia ciężka choroba. W trakcie wizyty w OPP rozmawiał o służbie z pracującymi tam policjantami oraz zapoznał się ze sprzętem służbowym.

Dawid marzy o tym, by w przyszłości zostać  policjantem. Od wielu lat interesuje się problematyką służby, czyta o policyjnym sprzęcie i ogląda większość seriali w tej tematyce. Marzenie Dawida niestety utrudnia ciężka choroba, jaką jest dziecięce porażenie mózgowe.

O pasji chłopca dowiedział się sierż. szt. Piotr Hryńczuk z Ogniwa do Spraw Nieletnich Komisariatu Policji VI w Krakowie. Przybliżył on Dawidowi meandry służby w policji i zainicjował spotkanie z funkcjonariuszami krakowskiego Oddziału Prewencji. Aby spotkanie doszło do skutku, mama Dawida złożyła oficjalną prośbę, na którą Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odpowiedział pozytywnie.

Do spotkania doszło w ubiegły czwartek. Dawida wraz z mamą i babcią przywitał na terenie jednostki  Dowódca OPP  mł. insp. Jarosław Nowak oraz Przewodniczący ZT NSZZP asp. szt. Artur Kochan. W trakcie wizyty chłopiec miał okazję zwiedzić jednostkę, porozmawiać z policjantami oraz zapoznać się ze sprzętem policyjnym, jaki funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji używają w codziennej służbie. Podczas zwiedzania nieocenionym przewodnikiem okazał się mł. asp. Bogusław Makula.

Niemałą niespodzianką było spotkanie z policyjnymi antyterrorystami, którzy akurat przebywali w tym czasie na terenie jednostki. Pod koniec wizyty Dawid zasiadł za biurkiem mł. insp. Jarosława Nowaka, dzięki czemu mógł się poczuć jak prawdziwy Dowódca OPP.

W trakcie wizyty Dawid otrzymał także prezent mikołajkowy od policjantów Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Mikołajkową paczkę otrzymała także mama Dawida. O jej zawartość zatroszczył się Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów woj. małopolskiego.