W ubiegły czwartek oraz piątek, do dzieci z trzech krakowskich szpitali zawitali niespodziewani goście. W asyście policjantów, małych pacjentów odwiedzili  św. Mikołaj oraz Inspektor Wawelek. Podczas wizyty nie zabrakło także strony związkowej. 

Świąteczni goście zawitali do dzieci leżących w Szpitalach im. Stefana Żeromskiego, Jana Pawła II oraz do pacjentów Dziecięcego Szpitala im. św. Ludwika.
Św. Mikołajowi oraz Inspektorowi Wawelkowi towarzyszyli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krakowie wspólnie Wydziałem Prewencji KWP w Krakowie, oraz przedstawiciele IPA Kraków i Zarządu Terenowego NSZZP KMP w Krakowie.  W imieniu Zarządu Terenowego św. Mikołajowi pomagał Przewodniczący ZT NSZZP KMP w Krakowie asp. Paweł Tekliński-Cichy oraz Wiceprzewodniczący asp. Mariusz Wilczek.

Rewolucyjne zmiany w „mikołajkowej logistyce”

Wraz z ociepleniem klimatu zmieniły się sposoby dostarczania prezentów. Tym razem idący z duchem czasu św. Mikołaj przyjechał do dzieci na motorze. Odwiedzając krakowskie szpitale, spotkał się z dziećmi, których stan zdrowia pozwalał na opuszczenie oddziału, a także z tymi, które musiały zostać w salach. Wszystkie odwiedzone dzieci otrzymały prezenty.  O ich  zawartość zadbał m.in. Zarząd Terenowy NSZZP w Krakowie.

Festyn Świętego Mikołaja

W ramach obchodów dnia św. Mikołaja 6 grudnia br., od godz. 9.00 do 14.00, na terenie Dziecięcego Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, odbył się Festyn Świętego Mikołaja. W trakcie festynu dzieci mogły zapoznać się z atrakcjami policyjnego stanowiska profilaktycznego. Stanowisko to było częścią miasteczka namiotowego wystawionego przy współudziale Lasów Państwowych, Batalionu Dowodzenia 6. Brygady Powietrznodesantowej, policji oraz Urzędu Miasta Krakowa. W trakcie festynu organizatorzy miasteczka wzięli udział we wspólnym zapalaniu światełek na pięciometrowej choince. W tym wydarzeniu udział brał Komendant Miejski Policji w Krakowie inspektor Rafał Leśniak.