Mała Jagódka z Tarnowa nie miała tyle szczęścia co my – urodziła się z wrodzonym brakiem kończyn górnych. Dąbrowscy policjanci postanowili wiec ruszyć z pomocą. Zbierając dla Jagódki nakrętki włączyli się w akcję charytatywną, która objęła swoim zasięgiem rozległy teren województwa małopolskiego.

Kilka worków plastikowych nakrętek udało się zebrać dąbrowskim policjantom. Trafią one teraz do recyklingu, a zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację ośmiomiesięcznej dziewczynki.

O inicjatywie dowiedział się Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej nadkom. Mirosław Strach i wspólnie z Przewodniczącym ZT NSZZP kom. Jarosławem Kmieciem postanowili pomóc Jagodzie poprzez zorganizowanie zbiórki nakrętek w tutejszej jednostce Policji. Okazało się, że policjanci i pracownicy cywilni dąbrowskiej komendy licznie włączyli się w inicjatywę. Zebrano kilka worków kolorowych zakrętek, które mundurowi przekażą w dniu dzisiejszym (21.11.2018 roku) do wyznaczonego punktu w regionie a pozyskane środki z nakrętek, przeznaczone będą na rehabilitację i protezy dla dziewczynki.

 

źródło: http://dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/pomaganie-wazna-czesc-policyjnej-sluzby