W dniu 14 września 2018 roku, w Suchej Beskidzkiej oraz Makowie Podhalańskim odbył się VIII Memoriał Wojciecha Spyrki – turniej służb mundurowych w piłce nożnej. W sportowych zmaganiach uczestniczyło jedenaście drużyn piłkarskich, z których najlepszą okazała się drużyna KMP Tarnów.

Zawody zorganizowane zostały pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie nadinsp. Krzysztofa Pobuty przy współudziale NSZZ Policjantów KPP w Suchej Beskidzkiej, NSZZ Policjantów KWP w Krakowie, a także Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Jak co roku turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Piłkarze nie oszczędzali nóg, a na boisku byliśmy świadkami dobrej, twardej, męskiej gry. Nie obyło się bez sińców, stłuczeń, a nawet potrzebnej specjalistycznej pomocy lekarskiej.  Zawodnicy zostawili zdrowie na boisku, a wszystko po to, by upamiętnić  tragicznie zmarłego Wojciecha Spyrkę. W finałowym meczu turnieju zmierzyły się drużyny KMP Tarnów oraz KPP Oświęcim. Po bardzo wyrównanej walce o zwycięstwie zadecydował konkurs rzutów karnych. w którym więcej szczęścia mieli zawodnicy z Tarnowa. Trzecie miejsce przypadło reprezentacji  KPP w Krakowie.

Zwycięski puchar wręczał kom. Franciszek Gawlik – pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie do współpracy z Fundacją Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, który corocznie bierze udział w Memoriale Wojciecha Spyrki. W ceremonii wręczania nagród uczestniczyli także żona tragicznie zmarłego Wojciecha Spyrki oraz jego syn Dominik, któremu Komendant Powiatowy Policji w Suchej Beskidzkiej mł. insp. Dariusz Drobny oraz Przewodniczący NSZZ Policjantów woj. małopolskiego  nadkom. Grzegorz Gubała wręczyli pamiątkowy prezent – koszulkę z własnoręcznym autografem polskiego piłkarza Bartosza Kapustki.

źródło: st. sierż Paweł Hajdas
zdjęcia: asp. szt. Artur Kochan