W dniu 15 września 2017 roku, w Suchej Beskidzkiej miał miejsce turniej służb mundurowych w piłce nożnej znany pod nazwą „Memoriał Wojciecha Spyrki”. W siódmej edycji turnieju udział wzięło czternaście drużyn z całego województwa. Na miejscu nie zabrakło strony związkowej, którą reprezentował przewodniczący NSZZ Policjantów KWP w Krakowie kom. Grzegorz Gubała oraz wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego asp. szt. Konrad Nowaczek.

To coroczne wydarzenie organizują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej przy współudziale NSZZ Policjantów KWP w Krakowie, NSZZ Policjantów KPP w Suchej Beskidzkiej oraz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. W ten sposób oddają oni hołd tragicznie zmarłemu funkcjonariuszowi i koledze, jakim był Wojciech Spyrka. Za zorganizowanie memoriału wdzięczni są żona i syn zmarłego, którzy pojawili się na turnieju.

Wydarzenie to organizowane jest pod patronatem p. o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Roberta Strzeleckiego, w którego imieniu wystąpili Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Robert Nowakowski, a także Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie do współpracy z Fundacją Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach kom. Franciszek Gawlik. Na miejscu był także obecny Komendant Powiatowy Policji w Suchej Beskidzkiej mł. insp. Dariusz Drobny.

Czternaście drużyn rozgrywało swoje spotkania w grupach na orlikach w Suchej Beskidzkiej i Makowie Podhalańskim. Zwycięzcą turnieju okazała się drużyna gospodarzy z Suchej Beskidzkiej, która w finałowym meczu pokonała drużynę KMP w Krakowie, kończąc spotkanie z wynikiem 2:0. Krakowscy policjanci podobnie, jak w niedawnym turnieju piłki halowej, musieli zadowolić się drugim miejscem. Jako faworyci swoich grup, o trzecie miejsce walczyła drużyna KMP w Nowym Sączu z KPP w Chrzanowie. Dość kwiecisty wynik 2:2 doprowadził do konkursu rzutów karnych, w których więcej szczęścia mieli piłkarze z Nowego Sącza.

Na koniec delegacja NSZZ Policjantów KWP zaprosiła wszystkich na wspólny piknik, w którego trakcie zawodnicy i widzowie mieli czas na integrację oraz komentowanie wyników meczów.

źródła zdjęć: sucha24.pl, beskidzka24.pl