W dniu dzisiejszym, w miejscowości Paryż pod Krzeszowicami, odbyła się akcja charytatywna zorganizowana przez fundację „Ósmy Dzień Tygodnia”. Dochód uzyskany w trakcie trwania imprezy przeznaczony zostanie na leczenie byłego policjanta Oddziału Prewencji Policji w Krakowie – Tomka Warzechy. W akcję włączył się Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów OPP i SPAP woj. małopolskiego.

„Bieg przez Paryż” był pierwszą imprezą tego typu zorganizowaną przez prężnie rozwijającą się fundację „Ósmy Dzień Tygodnia”. Miejsce akcji charytatywnej nie zostało wybrane przypadkowo. To właśnie z Paryża k. Krzeszowic pochodzi Tomek Warzecha.

O godzinie dwunastej wystartował bieg uliczny w kategoriach: 12 km i 6 km oraz 12 km dla służb mundurowych „o puchar Dowódcy Oddziału Prewencji w Krakowie”. Za biegaczami wystartowała grupa nordic walking, która pokonała dystans 6 km. Uczestnicy zawodów bardzo chwalili sobie stopień trudności trasy, która była dość wymagająca, ale jej pokonanie dawało dużo satysfakcji.

Zwycięzcom biegu dla służb mundurowych puchar wręczał Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Krakowie  mł. insp. Jarosław Nowak. Na podium znaleźli się:

  • I miejsce – Łukasz Rusek
  • II miejsce – Edward Olida
  • III miejsce – Przemysław Filipek

Pozostałym zawodnikom gratulował Komendant Komendy Policji w Krzeszowicach kom. Michał Godyń, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krakowie mł. insp. Dariusz Suwała oraz p.o. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP Kraków podkom. Andrzej Górka.

W trakcie trwania imprezy najmłodsi, pod czujnym okiem policjantów Oddziału Prewencji,  przymierzali sprzęt policyjny, natomiast ich rodzice oglądali zabytkowe samochody. Na dzieci czekały także drobne upominki, które ufundował Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów OPP i SPAP woj. małopolskiego.

Po wręczeniu pucharów zorganizowano kolejne, dwie konkurencje: bieg z przeszkodami dla dzieci „Czerwony berecik” oraz zespołową grę rodzinną „Odkryj zakątki Paryża”. Trzeba przyznać, że zorganizowana przez  fundację „Ósmy Dzień Tygodnia” akcja charytatywna cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na imprezę licznie przybyli zawodnicy, mieszkańcy, a także samorządowcy oraz policjanci. Możemy spodziewać się, iż bieg ten wpisze się w kalendarz imprez cyklicznych.