Miniona niedziela była bardzo atrakcyjna dla dzieci, których rodzice pracują w policji, a to za sprawą zorganizowanego już po raz drugi Mundurowego Dnia Dziecka w Suchej Beskidzkiej. W tym roku zabawę zorganizowano przy budynku komendy Policji w Suchej Beskidzkiej. 

Dzieci korzystały z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów – komendanta powiatowego policji, związku zawodowego policjantów z powiatu suskiego przy współpracy funkcjonariuszy i jednocześnie rodziców. Całość prowadził nasz policyjny DJ.

Były między innymi zamki i zjeżdżalnie dmuchane, malowanie twarzy, pokazy sprzętu policji i straży pożarnej oraz psów służbowych. Pieski zaprezentowały się wspaniale, pierwszy przeszedł celująco test na posłuszeństwo, a drugi pokazał się w akcji szukania zapachu narkotyku. Na specjalnie wydzielonym placyku dzieci mogły przejechać się na prawdziwych konikach, a nieopodal postała mini strzelnica, gdzie dzieci szkoliły celność strzelając do tarczy z karabinków paintballowych. Dużą popularnością wśród najmłodszych cieszył się przejazd policyjnym quad-em.
Dzieci zwiedzały też budynek komendy, gdzie od środka mogły zobaczyć jak pracują ich rodzice i zapoznać się m.in. z pracą dyżurnego oraz technika kryminalistyki. Ponadto odbyły się przeróżne gry i zabawy, konkursy z nagrodami. Każde dziecko otrzymało słodki upominek, a uczestnicy wielu konkurencji nagrody.
Oprócz słodkości wszyscy częstowali się kiełbaską i kaszanką z grilla.bZ twarzy dzieci nie schodziły uśmiechy, co świadczy o tym, że impreza się udała, do czego przyczyniła się również sprzyjająca aura.

Wszystkim osobom, które włączyły się w organizację imprezy serdecznie dziękujemy.

autor:   oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej asp.sztab. Anna Gąsiorek-Rezler