20 czerwca 2018 r. o godz. 10.00 w Komendzie Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzcy i wyróżnionych w konkursie na „Maskotkę suskiej Policji”. Niestety zabrakło jednak samej maskotki Policka, gdyż mimo najszczerszych chęci, nie dojechał na spotkanie. 

Mł.insp. Dariusz Drobny – komendant powiatowy Policji w Suchej Beskidzkiej, ze swoim I zastępcą nadkom. Marcinem Wiśniowskim oraz przewodniczącym związku zawodowego policjantów powiatu suskiego kom. Grzegorzem Sikorą, pogratulowali i wręczyli nagrody laureatom konkursu, którzy przyjechali ze swoimi opiekunami.

Dyplomy, nagrody książkowe oraz  upominki w formie gadżetów i słodyczy otrzymali; Karolina Jopek z klasy III gimnazjalnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Budzowie – autorka zwycięskiej pracy, a także wyróżnieni:Zofia Sobańska z klasy IV ZSP w Lachowicach, Amelia Jurek z klasy V SP w Jachówce, Natalia Chwała z klasy III gimnazjalnej SP nr 1 w Budzowie, Magdalena Piergies z klasy IIIb  gimnazjalnej SP nr 1 w Zawoi Centrum oraz jedyny mężczyzna w gronie nagrodzonych – Michał Liszka z klasy  IV  ZSP w Baczynie, który został wyróżniony za pomysł na imię dla maskotki suskich policjantów. Michał wyjaśnił, skąd się wzięło imię, a mianowicie połączył słowo POLICJA z KICKIEM, czyli smokiem o imieniu Kicek z legendy o Suchej Beskidzkiej. Tak powstało imię POLICEK, które się spodobało policjantom i tak będzie się nazywała ich maskotka. Na koniec wszyscy laureaci wraz z opiekunami udali się na zwiedzanie komendy, gdzie od środka mogli zobaczyć policjantów przy pracy.

autor:   oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej asp.sztab. Anna Gąsiorek-Rezler