Kolejny turniej „o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie” za nami. Tym razem policyjne drużyny z całej Małopolski zmierzyły się w meczach piłki siatkowej. Organizatorami spotkań, które odbywały się w dniu wczorajszym, tj. 21 kwietnia br., była Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. małopolskiego.

Turniej piłki siatkowej drużyn policyjnych odbył się w ubiegłą sobotę w wynajmowanej przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów hali sportowej KS Bronowianka, przy ul. Zarzecze 124. Do walki stanęło sześć drużyn z woj. małopolskiego. Swoje zespoły wystawili: KMP Tarnów, KPP Zakopane, Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Krakowie, KMP Nowy Sącz, Oddział Prewencji Policji w Krakowie oraz KPP Brzesko.

Zawody rozegrano w systemie kołowym, co oznaczało, że sześć powyższych drużyn zagrało mecze na zasadzie „każdy z każdym”. W związku z dużą ilością spotkań (było ich aż 15 w fazie grupowej), rozgrywano po dwa mecze naraz. Poziom, jaki reprezentowali zawodnicy w trakcie kolejnych setów, był bardzo wysoki i wyrównany. Świadczy o tym, choćby duża ilość tie-break’ów. Po bardzo zaciętej walce do finału dostały się drużyny SPAP oraz KPP Zakopane. W trakcie meczu finałowego „antyterroryści” udowodnili, że są najlepszą drużyną na turnieju.

Tabela finalistów prezentuje się następująco:

I miejsce SPAP Kraków

II miejsce KPP Zakopane

III miejsce KPP Brzesko

Puchary oraz dyplomy finalistom wręczył, odpowiedzialny za organizację turnieju, pan Jerzy Wołoch z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

zdjęcia: Przewodniczący ZT NSZZP OPP i SPAP woj. małopolskiego  asp. szt. Artur Kochan