17.03. odbyły się VI Mistrzostwa Policji w Pływaniu Lublin 2018 im. podinsp. Małgorzaty Bigos. Patronat honorowy nad mistrzostwami objął Komendant Główny Policji, Marszałek Województwa Lubelskiego, Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Prezydent Miasta Lublin. Do rywalizacji stanęło 97 zawodników w tym 26 kobiet. Garnizon Małopolski reprezentowało 9 policjantów i tak jak w latach ubiegłych małopolska policja wygrała w klasyfikacji drużynowej mistrzostw zdobywając Puchar Komendanta Głównego Policji.

Niewątpliwie filar drużyny stanowią kobiety: asp.sztab. Beata Klimek, asp. Katarzyna Moskal oraz mł.asp. Magdalena Stawarz zdobyły siedem z dziesięciu złotych medali w konkurencjach indywidualnych. Policjanci podkom. Marcin Dakowicz, podkom. Jacek Sakłak, asp.sztab. Dariusz Wesołowski, asp.sztab. Jerzy Raźny, asp. Marek Orkisz dołożyli tylko przysłowiową „kropkę nad i” do sukcesu drużyny. Na pochwałę zasługuje postawa kom. Leszka Zagórskiego, który mimo że nie zdobył miejsca na podium pokazał, że w Policji można z powodzeniem łączyć stanowisko komendanta (KP IV Kraków) z aktywnym spędzaniem czasu i ze sportem.

źródło : KWP Kraków