W dniach 17-18 marca 2018 roku w Wieliczce odbyły się V Mistrzostwa Polski Wydziałów Konwojowych Policji w piłce nożnej halowej „KONWÓJ CUP 2018”. Zawody objęte zostały Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Policji.

Tegoroczna rywalizacja miała miejsce w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto” w Wieliczce. Głównym organizatorem zawodów był Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. małopolskiego i Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie. Patronat nad tym sportowym wydarzeniem objęli także: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Starosta Wielicki, Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka.

W dwudniowych zmaganiach udział wzięły reprezentacje wydziałów konwojowych z 15 komend wojewódzkich i Komendy Stołecznej Policji. Oprócz piłkarzy policjantów oraz ich naczelników, galę zakończenia turnieju swą obecnością zaszczycili główni organizatorzy: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Paweł Dzierżak oraz Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa małopolskiego kom. Grzegorz Gubała.

ROZGRYWKI

Pierwszego dnia mistrzostw po wcześniejszym przeprowadzeniu losowania grup oraz kolejności rozgrywanych spotkań, przystąpiono do rywalizacji w rozgrywkach grupowych. Drugiego dnia najważniejszymi wydarzeniami były mecze półfinałowe, finał oraz mecz o trzecie miejsce. Dwudniowe zawody były zacięte, aczkolwiek rozgrywane w atmosferze fair play.

W programie imprezy znalazł się również pokaz statyczny wyposażenia i uzbrojenia Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji oraz Wydziału Ruchu Drogowego KWP.

WYNIKI

W półfinałach spotkały się drużyny Poznania i Rzeszowa oraz Radomia i Kielc. Zawodnicy z Rzeszowa zremisowali z Poznaniem 0:0, po czym w karnych wygrali 3:2. Natomiast zespół z Radomia pokonał drużynę Kielc 4:1, zapewniając sobie miejsce w finale obok zespołu z Rzeszowa.

Mecz o 3 miejsce pomiędzy zespołami z Poznania i Kielc, zakończył się zwycięstwem drużyny z Poznania 3:0.

W finale V Mistrzostw Polski Wydziałów Konwojowych Policji w piłce nożnej halowej „KONWÓJ CUP 2018” zwyciężyła drużyna z Radomia, pokonując 2-krotnego triumfatora tych rozgrywek zespół z Rzeszowa w stosunku 3:0.

Drużyny zostały uhonorowane pucharami ufundowanymi przez Prezesa Kopalni Soli w Wieliczce, Pana Zbigniewa Zarębskiego. Zawodnicy tych drużyn zostali dodatkowo obdarowani nagrodami rzeczowymi, których fundatorem był Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Pan Artur Kozioł.

Puchar Fair Play ufundowany przez Prezesa Kopalni Soli w Wieliczce, Pana Zbigniewa Zarębskiego, otrzymali zawodnicy Wydziału Konwojowego KWP w Krakowie.

Wyróżnienia indywidualne:

– najlepszy obrońca: Paweł Wrzoskiewicz z Wydziału Konwojowego KWP w Kielcach

– najlepszy strzelec: Krzysztof Weres z Wydziału Konwojowego KWP w Rzeszowie

– najlepszy bramkarz: Bartosz Konieczny z Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu

– najlepszy zawodnik Mistrzostw: Paweł Płatos z Wydziału Konwojowego KWP w Radomiu

Fundatorem nagród indywidualnych był Starosta Wielicki, Pan Jacek Juszkiewicz oraz Prezes Kopalni Soli w Wieliczce.

Tegoroczny turniej okazał się świetnym i emocjonującym widowiskiem sportowym. Policjanci pokazali hart ducha i piłkarskie umiejętności stojące na wysokim poziomie.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji tak wielkiego przedsięwzięcia.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.