36 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku otrzymało mianowanie na wyższy stopień policyjny. Wśród awansowanych znalazł się sam Komendant Powiatowy Policji w Brzesku mł.insp. Mirosław Moryl.

Piątkowe (28.07) powiatowe obchody Święta Policji miały wyjątkowo uroczystą oprawę. W pięknej scenerii średniowiecznego, zabytkowego pałacu Kępińskich w Szczurowej brzescy policjanci odebrali nominacje na wyższe stopnie policyjne. W uroczystości wziął udział pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Robert Strzelecki, kierownictwo brzeskiej komendy, na czele z jej komendantem insp. Mirosławem Morylem oraz grono znamienitych gości, wśród których nie zabrakło przedstawicieli władz państwowych i samorządowych – Wiceministra Zdrowia Pani Józefy Szczurek-Żelazko, Wicestarosty Brzeskiego Pana Ryszarda Ożóga, Zastępcy Burmistrza Brzeska Jerzego Tyrkiel, gospodarza tej uroczystości – Wójta Gminy Szczurowa Mariana Zalewskiego, lokalnych parlamentarzystów i samorządowców, przedstawicieli prokuratury, służb mundurowych oraz byłych komendantów brzeskiej jednostki. Swoją obecnością zaszczycił także Diecezjalny Duszpasterz Policji ks. prof. Stanisława Sojka.

Pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Robert Strzelecki w asyście Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku insp. Mirosława Moryla wręczył akty mianowania na wyższe stopnie służbowe funkcjonariuszom oraz Brązową Odznakę „Zasłużony Policjant”. Zanim jednak to nastąpiło, sam szef brzeskiej jednostki z rąk p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Roberta Strzeleckiego odebrał akt nominacyjny, gratulacje oraz pamiątkową szablę.

Insp. Mirosław Moryl podkreślił, że Święto Policji to doskonały moment, aby podziękować policjantom za poświęcenie w służbie. Skierował słowa uznania do policjantek i policjantów, którzy z pełnym zaangażowaniem i oddaniem czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu. Wyrazy wdzięczności skierował również do rodzin policjantów, bez wsparcia i wyrozumiałości, których ich służba byłaby niemożliwa. To oni żyją w obawie o zdrowie i życie swoich najbliższych.

Komendant podziękował parlamentarzystom, przedstawicielom samorządów lokalnych oraz instytucjom współpracującym z Policją za wspieranie wszelkich inicjatyw, za owocną i konstruktywną współpracę.

Do słów podziękowań przyłączyli się także parlamentarzyści, lokalni włodarze oraz wszyscy zaproszeni goście.  Pod adresem stróżów prawa padło wiele ciepłych słów i podziękowań za ich wkład włożony w zapewnienie bezpieczeństwa publicznego mieszkańcom całego powiatu.

W ramach tegorocznych obchodów Święta Policji policjanci z Brzeska zorganizowali dla mieszkańców pełen atrakcji piknik „Bezpieczne wakacje” W trakcie imprezy przypominali dzieciom i ich rodzicom o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Funkcjonariusze zagwarantowali świetną zabawę przeprowadzając liczne konkursy i zabawy, obdarzając uczestników drobnymi upominkami i odblaskami. Przeciąganie samochodu za pomocą liny przez Ochotniczą Straż Pożarną w Szczurowej i Górce, pokaz policyjnych technik i taktyk samoobrony oraz przeciąganie liny dzieci kontra strażacy, to atrakcje, które cieszyły się największym zainteresowaniem.

Policjanci z Oddziału Antyterrorystycznego z KWP w Krakowie zademonstrowali różnego rodzaju jednostki broni oraz wyposażenie specjalistyczne, ponadto na miejsce przywieźli ze sobą  łódź bojową „RIB 9 m” z dwoma silnikami 2×300 Koni Mechanicznych.

Podczas pikniku każdy mógł odwiedzić namiot policyjny, w którym policjanci pokazali sprzęt i wyposażenie policyjne, zachęcając jednocześnie do wstąpienia w policyjne szeregi, a technik kryminalistyki zaprezentował sposoby zabezpieczania śladów kryminalistycznych. Policyjna maskotka Gryf uczestniczył w zabawach tanecznych z dziećmi oraz częstował wszystkich słodkościami.