W murach suskiego zamku odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Uroczystość swoją obecnością zaszczycił Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie – insp. Robert Nowakowski.

Obchody Święta Policji rozpoczęły się 24 Lipca 2017 r. odsłonięciem w budynku Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej Pocztu Komendantów Powiatowych Policji w Suchej Beskidzkiej. Komendant KPP w Suchej Beskidzkiej mł. insp. Dariusz Drobny podkreślił, że bardzo ważne jest, aby pamiętać o historii i znaczeniu poszczególnych osób dla formacji. Potem komendanci emeryci – Dariusz Biel (1990-2001), Józef Przerywacz (2001-03) i Stanisław Żuber (2003-06) symbolicznie odsłonili swoje portrety. W imieniu nieobecnego Zbigniewa Maryona (2006-16) symbolicznego zerwania wstęgi dokonał starosta suski Józef Bałos.

28 lipca 2017 r.  policjanci zebrali się w zamkowych murach. Najpierw wzięli udział w mszy świętej oprawionej w zamkowej kaplicy przez duszpasterza policjantów ks. Tadeusza Różałowskiego.
Po nabożeństwie w Sali Rycerskiej nastąpił uroczysty apel.
Komendant Powiatowy Policji mł. insp.  Dariusz Drobny podziękował policjantom za ofiarną służbę, życząc im zarazem, by po każdej służbie bezpiecznie wracali do czekających na nich bliskich. Wyróżniającym się policjantom powiatu suskiego zostały przyznane odznaczenia resortowe i awanse na wyższe stopnie policyjne. Srebrnym medalem za długoletnią służbę odznaczono Pawła Świstka i Mieczysława Frydla, a srebrną odznaką „Zasłużony policjant” Józefa Rączkę. Paweł Świstek odebrał odznaczenie podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji, które odbyły się 18 lipca w Oświęcimiu, a pozostałym odznaczenia zostaną wręczone podczas innych uroczystości organizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie.

Komendant Powiatowy Policji w Suchej Beskidzkiej wyróżnił dwóch pracowników cywilnych za wzorową, rzetelną i wyjątkowo sumienną pracę wręczając im listy gratulacyjne. W tym gronie znaleźli się Ireneusz Witkowski oraz Mirosław Lik.

W trakcie uroczystości pożegnano policjantów, którzy w ostatnim roku przeszli na emeryturę. W tym gronie znalazł się asp. szt. w stanie spoczynku Dawid Jankoś, pracujący ostatnio w Komisariacie w Jordanowie. Z rąk Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Małopolskiego kom. Grzegorza Gubały oraz Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów KPP Sucha Beskidzka Grzegorza Sikory otrzymał pamiątkową statuetkę. Identyczne w najbliższym czasie otrzymają nieobecni na apelu nadkom. w stanie spoczynku Sławomir Śliwa (KPP w Suchej Beskidzkiej) i asp, szt. Mieczysław Gacek (KP w Jordanowie).

Awanse:

Na komisarza:
Grzegorz Sikora

Na aspiranta sztabowego:
Karol Daleki
Michał Dyrcz
Krzysztof Karkoszka
Zbigniew Kania
Bartłomiej Łękawa
Maciej Opaliński

Na starszego aspiranta:
Wojciech Copija
Dariusz Dyduch
Ewelina Głuc
Grzegorz Małysa
Krzysztof Pochopień

Na aspiranta:
Agnieszka Antolak
Sebastian Gracjasz
Krzysztof Błachut
Przemysław Łoboz
Jacek Rusin

Na młodszego aspiranta:
Marcin Banaś
Edward Bodzek
Bożena Dudziak
Marcin Kencki
Dorota Kozina-Boleszczak
Tomasz Starowicz

Na sierżanta sztabowego:
Sabina Kołodziej
Szymon Sadowski

Na starszego sierżanta:
Michał Biela
Karol Kudzia
Tomasz Mikołajek
Marcin Pater
Szymon Stokłosa
Krzysztof Tomczyk

Na sierżanta:
Damian Marek

Na starszego posterunkowego:
Łukasz Radwan
Mateusz Sroka