W ubiegłą sobotę na terenie lotniska w Balicach odbył się rodzinny piknik służb mundurowych województwa małopolskiego. Impreza odbyła się pod patronatem Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych Województwa Małopolskiego oraz Dowództwa 8 Bazy Lotnictwa Transportowego.

W sobotę 3 czerwca z okazji Dnia Dziecka na ternie wojskowej części lotniska w podkrakowskich Balicach został zorganizowany rodzinny piknik służb mundurowych województwa małopolskiego. Organizatorem pikniku była  Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych Województwa Małopolskiego oraz Dowództwo 8 Bazy Lotnictwa Transportowego. Atrakcje jakie czekały na uczestników to między innymi pokaz statyczny statków powietrznych  w tym: samolotów M-28 Bryza, CASA C-295M oraz śmigłowca MI-8.
Jak zawsze do zwiedzenia wnętrza tych maszyn ustawiały się długie kolejki chętnych.  Dużym zainteresowaniem cieszył się również namiot w którym policjanci z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie rozdawali różnego rodzaju gadżety np. odblaski, kolorowanki. Uczestnicy pikniku mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w mundurze policyjnym i z maskotką małopolskiej Policji-Inspektorem Wawelkiem.
Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji prezentowali radiowozy oraz sprzęt ochrony osobistej wykorzystywany w trakcie zabezpieczeń różnego rodzaju imprez masowych. Na miejscu nie mogło również zabraknąć policyjnych antyterrorystów którzy demonstrowali posiadane uzbrojenie oraz urządzenia służące do podejmowania i neutralizacji materiałów a także urządzeń wybuchowych. Imprezę uświetnił pokaz tresury i sprawności użytkowej psów służbowych w wykonaniu Ogniwa Przewodników KMP w Krakowie. Na pikniku obecny był również nowo mianowany Wojewoda Małopolski – Piotr Ćwik, który z zainteresowaniem przyglądał się zorganizowanej imprezie.

KWP Kraków