W ubiegłą sobotę w Nowej Hucie odbył się  festyn rodzinny pt „Kombinat Zabawy”. W tym wydarzeniu udział brały także służby mundurowe. Dużym zainteresowaniem cieszył się organizowany przez policjantów „Mini test sprawnościowy”

W ubiegłą sobotę na terenie Szkoły Podstawowej nr 37, znajdującej się na os. Stalowym 18, odbył się po raz kolejny festyn rodzinny znany pod nazwą „Kombinat Zabawy”. Impreza ta stała się jedną z największych tego typu atrakcji w Nowej Hucie. Jak co roku, pod szkołą odbywały się liczne koncerty, występy taneczne, prezentacje grup rekonstrukcyjnych (głownie bractw rycerskich). Miłośnicy sportu mogli spróbować swoich sił w takich dyscyplinach  jak: piłka nożna, streetball czy koszykówka na wózkach.

Nie zabrakło także służb mundurowych, w tym funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Dużym zainteresowaniem cieszył się organizowany przez policjantów „Mini test sprawnościowy” dla dzieci w wieku 6-14 lat. Test składał się z przewrotu w tył i w przód, biegu wahadłowego, rzutu piłką lekarską oraz toru przeszkód. Do egzaminu przystąpiło 44. kandydatów i mimo wymagających zadań wszyscy ukończyli go z wynikiem pozytywnym.

Nie obyło się także bez pamiątek, funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji wręczyli uczniom SP 37 drobne upominki ufundowane przez  NSZZ Policjantów OPP i SPAP. Policjanci rozegrali również mecz piłki nożnej z oldboy KS Wanda oraz wzięli udział w meczu streetballa.

Bartosz Izdebski