Dzisiaj, około godziny 15.30 z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wyruszyła grupa rowerzystów biorących udział w drugiej, ogólnopolskiej edycji sztafety „Mundur na Rowerze”. Celem akcji jest pomoc charytatywna, a także promowanie sportów rowerowych wśród służb mundurowych.

O przygotowaniach do tego wydarzenia pisaliśmy już w marcu br. w artykule, który możecie przeczytać pod tym adresem. Sztafeta jest pomysłem zainicjowanym i realizowanym przez grupę „Mundur na Rowerze”.  Jej tegoroczna edycja polega na pokonaniu ponad 6100 km i odwiedzeniu 133 polskich miast. Przejazd został podzielony na kilkudziesięciu kilometrowe odcinki, a każdy z nich pokonuje inna grupa rowerzystów. Na koniec każdej trasy uczestnicy przekazują sobie przygotowane na tę okazję trzy plecione bransoletki. Sztafetę zainaugurowano 22 maja br. w Białymstoku, a jej zakończenie odbędzie się 30 czerwca br. w Łodzi.

Sztafeta charytatywna

Sztafeta jest imprezą charytatywną, a pieniądze zebrane w trakcie jej trwania zostaną przekazane na leczenie st. sierż. Marcina Miniaka oraz strażaka asp. sztab. Arkadiusza Dąbrowskiego. Oboje zostali ranni pod koniec 2017 roku, podczas interwencji domowej w Łodzi w trakcie, której eksplodowała kasetka wypełniona materiałami wybuchowymi, poważnie raniąc jednego ze strażaków oraz dwoje policjantów. Jak powiedzieli nam uczestnicy tegorocznej edycji imprezy, a zarazem nasi związkowi koledzy, sztafeta ma również na celu konsolidację środowisk mundurowych poprzez promowanie dobrej zabawy, jaką niewątpliwie jest  uprawianie sportów rowerowych.

Przekazanie bransoletek sztafetowych w Krakowie

Rowerzyści przemierzający odcinek Wiśnicz Nowy-Kraków po godzinie 15 pojawili się pod wejściem głównym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Tam nastąpiło oficjalne przekazanie bransoletek (pełniących funkcję pałeczki sztafetowej) grupie zmierzającej do Olkusza. Biorącym udział w wydarzeniu pasji i zaangażowania pogratulował m.in. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektor Paweł Dzierżak. Dopełnił on także ceremoniału przepięcia bransoletek sztafetowych. Ze strony związkowej pełne uznania gratulacje złożył Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. małopolskiego asp. Paweł Tekliński-Cichy.

Szczegóły dotyczące imprezy znajdziesz na stronie: http://mundurnarowerze.pl