W magiczny przedświąteczny czas Świąt Bożego Narodzenia, policjantki i policjanci z powiatu nowotarskiego, razem z pracownikami miejscowej komendy i jednostek podległych, postanowili wspólnie zorganizować wyjątkową zbiórkę oraz zakupić prezenty dla dzieci przebywających w Rodzinnym Domu Dziecka w Dursztynie.

W okresie świątecznym to właśnie najmłodsi z niecierpliwością oczekują na nadejście Świętego Mikołaja i prezenty, które przyniesie. Funkcjonariusze z powiatu nowotarskiego nie tylko pełnią rolę strażników prawa i porządku, ale także pragną wnosić radość i uśmiech do serc najmłodszych mieszkańców. Z myślą o nich, podjęli się inicjatywy, która miała na celu dostarczenie uśmiechu na twarze podopiecznych Rodzinnego Domu Dziecka w Dursztynie.

Do tegorocznej świątecznej akcji dołączyła również Karczma Zadyma, która przekazała dzieciom vouchery na kręgle i pizzę, dodając tym samym swoją cegiełkę do tego szlachetnego przedsięwzięcia. Dziś, z pełnym bagażnikiem prezentów, przedstawiciele nowotarskiego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów wyruszyli w podróż do Dursztyna.

Wizyta funkcjonariuszy była dla dzieci niezapomnianym przeżyciem, pełnym radości i niespodzianek. W podziękowaniu za nasze zaangażowanie, otrzymaliśmy to, co stanowi najcenniejszą nagrodę – uśmiechy i radość najmłodszych.