Szanowni Obrońcy Ojczyzny,

 

W dniu upamiętnienia Bitwy Warszawskiej, chciałbym przekazać Wam serdeczne życzenia z okazji Święta Wojska Polskiego. To wyjątkowe święto przypomina nam o jednym z najważniejszych momentów w naszej historii, kiedy to polska odwaga, determinacja i duch wspólnoty pozwoliły odeprzeć najeźdźców i obronić naszą ojczyznę.

Bitwa Warszawska, zwana Cudem nad Wisłą, była triumfem woli, bohaterstwa i wiary w wartość walki o wolność. Dzięki ofiarności i męstwu żołnierzy, Polska mogła stanąć twarzą w twarz z wyjątkowo trudnymi wyzwaniami i odnieść zwycięstwo, które miało wpływ nie tylko na losy kraju, lecz także na przyszłość Europy.

W tym dniu pragnę Wam podziękować za to, że kontynuujecie ducha bohaterów Bitwy Warszawskiej, stawiając czoła nowym wyzwaniom i ryzykom. Wasza służba jest dziedzictwem tych, którzy walczyli z poświęceniem i oddaniem, byśmy mogli dzisiaj cieszyć się wolnością i suwerennością.

Niech to święto napełni Was dumnym poczuciem przynależności do Wojska Polskiego oraz zrozumieniem, że jesteście częścią długiej tradycji służby dla ojczyzny. Wasza odwaga, profesjonalizm i wytrwałość są godne naśladowania i stanowią inspirację dla całego społeczeństwa.

Życzę Wam w tym dniu sił, determinacji i satysfakcji z pełnionej służby. Niech pamięć o bohaterach Bitwy Warszawskiej dodaje Wam motywacji do dalszego działania i obrony naszych wartości.

 

Przewodniczący NSZZ Policjantów woj. małopolskiego

podinsp. Grzegorz Gubała