17.07.2023 r. o godzinie 12:00 na dziedzińcu Zamku w Suchej Beskidzkiej uroczyście obchodziliśmy Święto Policji. W trakcie uroczystej zbiórki wręczono podziękowania i awanse na wyższe stopnie policyjne.

Tegoroczne Powiatowe Święto Policji odbyły się na Zamku w Suchej Beskidzkiej. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Święta w kaplicy zamkowej, w intencji wszystkich policjantów, pracowników cywilnych, rencistów i emerytów oraz ich rodzin. Następnie policjanci przemaszerowali na dzieciniec zamkowy, gdzie miał miejsce apel, który rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru, a następnie złożeniem meldunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektorowi Rafałowi Leśniakowi przez dowódcę uroczystości nadkomisarza Grzegorza Sikorę. Następnie głos zabrał gospodarz uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Suchej Beskidzkiej młodszy inspektor Robert Michna, który przywitał zebranych gości, a następnie zwracając się do policjantów i policjantek, pogratulował im awansów i sukcesów odnoszonych w codziennej służbie. Przekazał również podziękowania pracownikom Policji za ich zaangażowanie w pracę.

 Następnie odczytane zostały rozkazy personalne o mianowaniu na wyższe stopnie służbowe 32 funkcjonariuszy.

Dodatkowo na wniosek Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów przy KPP w Suchej Beskidzkiej, decyzją Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przyznane zostały odznaczenia za zasługi dla Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. małopolskiego, które wręczył Przewodniczący podinsp. Grzegorz Gubała. Wśród wyróżnionych byli:

– Stanisław Lichosyta Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka;

– Zbigniew Dratwiński;

– Henryk Bania;

–  nadkom. Mirosław Szczurek z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej;

– sierż .szt. Ann Baca z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim.

Po wręczeniu odznaczeń i awansów  głos zabrali zaproszeni goście. Ciepłe słowa uznania, gratulacje, a także podziękowania, policjantki, policjanci oraz pracownicy Policji usłyszeli od Senatora Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Pająka.

Życzenia w imieniu własnym oraz wszystkich samorządowców złożył Starosta Suski Pan Józef Bałos.

Na koniec głos zabrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Rafał Leśniak, który w swoim przemówieniu podkreślił, że jest to wyjątkowe święto, a także złożył podziękowania za trud codziennej służby.

Na zakończenie dowódca uroczystości złożył meldunek Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie o zakończeniu tegorocznych obchodów Powiatowego Święta Policji w Suchej Beskidzkiej.

Po uroczystości organizatorzy obchodów powiatowego Święta Policji w Suchej Beskidzkiej przygotowali dla wszystkich oglądających to wyjątkowe wydarzenie stoisko, na którym prezentowany był policyjny sprzęt wraz z pojazdami tj. quad, policyjne motocykle oraz samochód. Dodatkowo stoisko wzbogaciła prezentacja replik oraz oryginalnych mundurów przedwojennych policjantek i policjantów oraz wykorzystywanego wtedy przez policjantów sprzętu. Po zakończeniu uroczystości odwiedzający mogli też zobaczyć występy Mażoretek oraz posilić się przygotowaną grochówką w parku znajdującym się bezpośrednio przy zamku.