3 czerwca silna ekipa policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem oraz Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wzięła udział w trzecich Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu Jitsu — Bjj GI I NO GI 2023, które odbyły się w Mińsku Mazowieckim.

W składzie 6-osobowej drużyny znaleźli się funkcjonariusze, którzy nie tylko reprezentowali Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów woj. małopolskiego, ale przede wszystkim garnizon małopolskich policjantów. Zawodnicy zaprezentowali znakomitą formę, doskonałe przygotowanie i pełen optymizm, co dawało dużą nadzieję na sukces w zawodach.

Mistrzowska ekipa policjantów powracających z Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu Jitsu, triumfuje  5 złotymi, 1 srebrnym i 2 brązowymi medalami, tym samym rozbijając medalowy bank w swoich kategoriach wagowych.

To nie tylko zwycięstwo dla nich samych, ale także dla Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów woj. małopolskiego, który z dumą reprezentowali. Małopolscy policjanci stanęli na wysokości zadania, pokazując nie tylko pełen kunszt, znakomite wyszkolenie, ale także klasę.

Zawody nie były łatwe, ale dzięki ciężkiej pracy, determinacji i nieustającemu wysiłkowi, nasi reprezentanci udowodnili, że są jednymi z najlepszych. W Mińsku Mazowieckim stali się ambasadorami małopolskich policjantów, zrzeszonych w Niezależnym Samorządnym Związku Zawodowym Policjantów.

Zawodnicy nie tylko walczyli o medale, ale także promowali profesjonalizm i zaangażowanie, które charakteryzuje policjantów z garnizonu małopolskiego. Ich osiągnięcia są wynikiem wieloletniej pracy, ciężkiego treningu i poświęcenia.

Dla nas wszystkich  to ogromne osiągnięcie i powód do dumy. To pokazuje, że nie tylko jesteśmy na najlepszej drodze do utrzymania bezpieczeństwa i porządku w naszym regionie, ale także jesteśmy utalentowanymi sportowcami.

Nie możemy zapomnieć o roli, jaką odegrał Komendant Powiatowy Policji w Zakopanem insp. Piotr Dziekanowski oraz związkowcy, którzy wsparli naszych policjantów w ich przygotowaniach i reprezentacji. Ich praca i zaangażowanie były niezwykle ważne dla sukcesu naszej drużyny. Chcielibyśmy szczególnie podziękować Zarządowi Wojewódzkiemu NSZZ Policjantów woj. małopolskiego za ich wsparcie i pomoc.

Jesteśmy niesamowicie dumni z naszych mistrzów, którzy nie tylko są wzorem dla nas wszystkich, ale także inspirują innych do dążenia do swoich celów i nieustannego doskonalenia się. Na co dzień policjanci doskonalą swoje umiejętności w czasie wolnym od służby, uczestnicząc w treningach klubu Brazylijskiego Jiu Jitsu Podhale Grappling Academy w Nowym Targu. Ich triumf na mistrzostwach to nie tylko ich własny sukces, ale także sukces całej społeczności małopolskich policjantów.

Gratulujemy naszym mistrzom i życzymy im dalszych sukcesów na przyszłość. Niech ich wysiłek i poświęcenie będą nagrodzone kolejnymi zwycięstwami.