W miniony piątek, na terenie Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej odbył się 5 mundurowy piknik rodzinny z okazji „Dnia Dziecka” organizowany przez Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej wraz z Zarządem Terenowym Niezależnego Związku Zawodowego Policjantów przy wsparciu Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów.

Piknik rozpoczął seans w CKiF w Suchej Beskidzkiej gdzie rodzice wraz z pociechami mogli obejrzeć film, a następnie wspólnie z maskotką suskiej Policji „Polickiem” wejść na parking komendy gdzie przygotowano wiele atrakcji.  Komendant Powiatowy Policji w Suchej Beskidzkiej mł.insp. Robert Michna wraz z Przewodniczącym Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów Tadeuszem Gackiem przywitali wszystkich uczestników, a następnie każde dziecko otrzymało symboliczną paczkę.

Na parkingu były prezentowane radiowozy oznakowane znajdujące się na stanie suskiej komendy wraz z pojazdami straży pożarnej w tym pojazd z Państwowej Straży Pożarnej z Suchej Beskidzkiej, pojazd wraz z łódką OSP Sucha Miasto oraz karetkę ratowników OSP Kurów.

Na pikniku nie zabrakło zamków dmuchanych, które jak zawsze na takich spotkaniach były oblegane. Kolejną z atrakcji była przejażdżka quadem policyjnym oraz straży pożarnej. Jak co roku nie zabrakło strzelania z paintball-a oraz rzutek. Obecni na pikniku GOPR-owcy w tym policjant zorganizowali dla dzieci ściankę wspinaczkową, gdzie każde dziecko pod ich asekuracją mogło bezpieczne wejść i zejść zdobywając szczyt placu suskiej komendy.

Każdy z zaproszonych uczestników pikniku mógł uzupełnić spalone kalorie przy kiełbasce lub kaszance z grilla, którego pilnował kucharz Irek. Dla uczestników pikniku przygotowano też dodatki do kawy lub herbaty w postaci pączków i mufinek.  Panie animatorki, które prowadziły konkursy i organizowały wspólne tańce, dodatkowo malowały różne postacie na twarzach dzieci. Dodatkowo przygotowano Zumbę prowadzoną przez kolegę Tomka i za aktywny udział, dzieci otrzymywały upominki.

Przewodnik psa służbowego miał okazję przedstawić dorosłym wraz z ich pociechami, pokaz posłuszeństwa swojego podopiecznego „Hassana”. Na pikniku pojawiła się też inna maskotka znana wszystkim maluchom – bałwanek „Olaf”, który podobnie jak maskotka Policek chętnie pozował do zdjęć z dziećmi.

Główną atrakcją pikniku był występ profesjonalnego magika, którego możliwości zaciekawiły nie tylko dzieci, ale też dorosłych.

Podczas wydarzenia Przewodniczący i Wiceprzewodniczący NSZZ Policjantów woj. małopolskiego Grzegorz Gubała i Dawid Herbut wraz z innymi gośćmi uczestniczyli w różnorodnych atrakcjach przygotowanych dla dzieci. Dzięki ich wsparciu, dzieci miały okazję cieszyć się różnorodnymi atrakcjami, a my mogliśmy uczestniczyć w tworzeniu pięknych wspomnień. Było to nie tylko okazja do radości i zabawy, ale również możliwość nawiązania bliskiego kontaktu między społecznością a przedstawicielami Policji.

V edycja Mundurowego Dnia Dziecka przeszła już do historii, lecz przygotowana moc atrakcji, a także piękna pogoda sprawiły, że to wyjątkowe spotkanie pozostanie na długo w pamięci naszych pociech, które z niecierpliwością będą czekać na jego kolejną edycję.