Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wzięli udział w VI Majówce w Sercu Podhala zorganizowanej na boisku sportowym w Szaflarach oraz VIII Święcie Rodziny przy Szkole Podstawowej w Łopusznej. Obie imprezy miały charakter charytatywny i głównym celem była pomoc małej nowotarżance Kamilce Gil chorej na SMA w zbiórce pieniędzy na bardzo drogi lek.

 

Policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu promowali zawód policjanta podczas weekendowych festynów. W sobotę funkcjonariusze wzięli udział w VI Majówce w Sercu Podhala zorganizowanej przez Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki na boisku sportowym w Szaflarach, a w niedzielę w VIII Święcie Rodziny zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Łopusznej.

Uczestnicy festynów mogli z bliska zobaczyć radiowozy i motocykle służbowe oraz poznać pracę policjanta prewencji, dzielnicowego, ruchu drogowego, czy technika kryminalistyki. Chętni mogli zobaczyć, a nawet przymierzyć elementy służbowego wyposażenia funkcjonariusza. Dzieci bardzo chętnie pozowały do pamiątkowych zdjęć, a siadając za kierownicą policyjnego radiowozu i motocykla, mogły poczuć się jak prawdziwy policjant. Dla najmłodszych nie zabrakło rebusów i krzyżówek dotyczących zasad bezpieczeństwa. Bardzo dużą atrakcją była możliwość odbicia własnych odcisków palców.

W rozmowie z mundurowymi osoby chętne mogły dowiedzieć się, na czym polega praca w Policji w poszczególnych wydziałach, jak wygląda procedura przyjęcia do służby oraz etapy postępowania kwalifikacyjnego. Podczas imprezy promowano także narzędzie, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W rozmowie z osobami starszymi funkcjonariusze przestrzegali przed oszustwami metodami m.in.  na wnuczka i na policjanta. Seniorzy otrzymywali ulotki informujące o metodach i sposobach działania oszustów.

Obie imprezy miały charakter charytatywny i głównym celem była pomoc Kamilce Gil chorej na SMA, której nie obejmuje refundacja Terapii Genowej. Na lek kosztujący ponad 9 mln zł pieniądze rodzice muszą uzbierać sami. W walkę o najdroższy lek świata oprócz policjantów zaangażowali się także pracownicy cywilni komendy, którzy aktywnie uczestniczą m.in. w organizowanych w sieci licytacjach, z których dochód przeznaczony jest na lek dla Kamilki.

W pomoc małej nowotarżance zaangażował się również Zarząd Terenowy NSZZP w Nowym Targu.  Kamilka dodatkowo walczy z czasem, ponieważ waży już ponad 11 kg, a terapię można podać do 13,5 kg.

Zachęcamy do wsparcia. Liczy się każda złotówka. Link do zbiórki: Kamilka Gil – zbiórka charytatywna | Siepomaga.pl