Jeżeli wybierasz się na wakacje z myślą o beztroskim odpoczywaniu, warto pomyśleć o ubezpieczeniu turystycznym. Może się bowiem okazać, że zamiast wrażeń związanych z poznawaniem nowych miejsc, pozostaną niemiłe wspomnienia i … pustka w portfelu. Brak ubezpieczenia, szczególnie za granicą oznacza bowiem konieczność pokrycia kosztów leczenia z własnych środków.

Ubezpieczenia turystyczne są jedną z ofert firm ubezpieczeniowych. Niestety większość podróżujących nie decyduje się na ich wykupienie z uwagi na dodatkowy koszt. Tymczasem wysokość składki jest niewspółmiernie niska w stosunku do ewentualnych wydatków związanych z leczeniem za granicą lub transportem medycznym.

Warto więc poznać kilka powodów, dla których wykupienie ubezpieczenia turystycznego jest właściwie niezbędne.

  1. Ubezpieczenia turystyczne obowiązują w każdym kraju

Jeśli decydujesz się na wykupienie polisy dla turystów, możesz mieć pewność, że będzie ona obowiązywać w każdym kraju. Bez względu na to, czy uszczerbku na zdrowiu doznasz we Francji czy w Meksyku, i tak ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia lub transportu (w zależności od tego, jaki zakres zdarzeń obejmuje polisa).

  1. Ubezpieczenie turystyczne ma szerszy zakres niż EKUZ

Jeśli wyjeżdżasz za granicę, z pewnością posiadasz EKUZ (Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego). Warto jednak pamiętać, że daje ci ona dostęp jedynie do podstawowej opieki medycznej. Co więcej, darmowe są wyłącznie te usługi, które wykonywane są bezpłatnie na terenie danego kraju. Jeśli więc za wizytę u lekarza rodzinnego trzeba płacić, EKUZ nie zwolni cię od opłat.

  1. Ubezpieczenie turystyczne daje dostęp także do prywatnych placówek

O ile posiadając EKUZ masz dostęp wyłącznie do państwowych ośrodków medycznych, tak ubezpieczenia turystyczne gwarantują ci możliwość skorzystania z usług także w prywatnych klinikach. W efekcie masz dostęp m.in. do lepszego sprzętu diagnostycznego czy zabiegowego. Nie czekasz też w kolejkach na wizytę.

  1. Ubezpieczenie turystyczne pokryje koszty transportu

Jeśli okaże się, że uszczerbek na zdrowiu nie pozwala ci na samodzielny powrót do domu, ubezpieczyciel pokryje za ciebie koszty transportu medycznego. To dodatkowa korzyść, tym bardziej, że koszt takiego transportu – szczególnie z odległych krajów – jest bardzo wysoki.
Pokrycie kosztów w ramach transportu dotyczy również przewiezienia zwłok, gdybyś wskutek uszczerbku doznał śmierci.

  1. Ubezpieczenie turystyczne może obejmować dodatkowe pakiety

Niektórzy ubezpieczyciele, w ramach ubezpieczenia turystycznego dodają dodatkowe pakiety, np. assistance, NNW, OC, bagaż podróżny. Dzięki temu zakres ochrony ubezpieczeniowej jest znacznie szerszy.

Polisę można zawrzeć telefonicznie (polisa na maila) lub osobiście w naszym punkcie:

Związkowy Punkt Informacyjny

Kredytowo-Ubezpieczeniowy

  1. Mogilska 109 Kraków

Tel. 694 969 044 lub 660 462 284

E-mail: biuro@instytutfinansow.com.pl

Zapraszamy