Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest co roku 2 maja, jako święto państwowe. Jest to szczególny dzień dla każdego Polaka, który z dumą wywiesza flagę przed swoim domem, biurem lub szkołą.

Historia Dnia Flagi RP sięga 20 lutego 2004 roku, kiedy to Sejm RP przyjął uchwałę o ustanowieniu Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Flaga Rzeczypospolitej Polskiej składa się z dwóch poziomych pasów – białego i czerwonego, o proporcjach 5:8.

W Dniu Flagi RP organizowane są uroczystości i wydarzenia kulturalne związane z symbolem narodowym. W wielu miastach odbywają się parady, przemówienia i koncerty, a na ulicach można spotkać ludzi w barwach narodowych.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to ważne święto dla każdego Polaka, który chce wyrazić swoją miłość do ojczyzny i jej symbolu narodowego. To również czas refleksji nad historią Polski oraz jej przyszłością. Warto pamiętać, że flaga to nie tylko kawałek materiału, ale przede wszystkim symbol naszej tożsamości narodowej i wartości, które dla nas są ważne.