9 lutego br. odbyła się mobilna akcja krwiodawstwa, którą swoim patronatem objął inspektor Zbigniew Nowak Komendant Miejski Policji w Krakowie. W akcję włączyli się funkcjonariusze i pracownicy cywilni z krakowskiej komendy miejskiej. 17 osób oddało łącznie ponad 7 i pół litra tego najcenniejszego leku.

9 lutego br. od godz. 9.00-13.00 na parkingu krakowskiej komendy miejskiej odbyła się pierwsza w tym roku, mobilna akcja oddawania krwi. Akcję zorganizował przewodniczący Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie sierż. sztab. Tomasz Kalbarczyk przy współudziale podkom. Mariusza Juszczaka Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów działającego przy krakowskiej komendzie miejskiej. Akcję krwiodawstwa swoim patronatem objął inspektor Zbigniew Nowak Komendant Miejski Policji w Krakowie. Wielu policjantów i pracowników cywilnych zdecydowało się przyjść i oddać ten jedyny w swoim rodzaju dar. Ostatecznie 17 osób oddało łącznie 7 litrów 650 mililitrów krwi.

Krew to jedyny w swoim rodzaju dar, którego nie można wyprodukować. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji, należą się słowa podziękowania i uznania. Pobrana krew pozwoli zabezpieczyć ten cenny dar dla chorych i potrzebujących ze szpitali i klinik naszego regionu.