Jednym z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci momentów w roku jest wizyta Świętego Mikołaja. Najmłodsi witają go z radością i z wypiekami na twarzy otwierają otrzymane prezenty. Wzorem lat ubiegłych, policjanci asystowali Świętemu Mikołajowi, gdy ten pojawił się na oddziałach dziecięcych w trzech krakowskich szpitalach.

6 grudnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz maskotka małopolskiej Policji Inspektor Wawelek, asystowali Świętemu Mikołajowi, który zjawił się na szpitalnych oddziałach dziecięcych, aby wręczyć maluchom słodycze i drobne upominki. Wizyta miała miejsce w trzech placówkach medycznych, Szpitalu im. Jana Pawła II, Szpitalu im. Stefana Żeromskiego oraz Szpitalu im. Św. Ludwika w Krakowie.

Dzieci były zaskoczone i niezwykle ucieszone widokiem Świętego Mikołaja i jego ekipy pomocników. Policjanci oraz Inspektor Wawelek pomagali rozdawać Mikołajowi prezenty, które dzieci mogły otrzymać dzięki hojności ludzi dobrej woli oraz dzięki Zarządowi Terenowemu NSZZ Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Policjantów drogówki można też było spotkać w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. W holu głównym szpitala odbyło się mikołajkowe wydarzenie dla dzieci, podczas którego mundurowi witali się z małymi pacjentami placówki. Maluchy dostawały od funkcjonariuszy słodycze i mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na policyjnym motocyklu.

Czas spędzony w szpitalu, jest dla dzieci trudnym doświadczeniem, dlatego takie inicjatywy sprawiają, że na ich małych buziach pojawia się uśmiech i choć na chwilę zapominają o przykrych zabiegach i badaniach.