Policjant z Nowego Sącza, a zarazem Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów przy KMP Nowy Sącz , który na co dzień walczy z przestępczością gospodarczą, w poniedziałkowy wieczór, wspólne z dwójką innych klientów, walczył o życie mężczyzny, który stracił przytomność w galerii handlowej. Do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia razem prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową. Dzięki temu poszkodowany odzyskał funkcje życiowe i został przewieziony do szpitala.

11 stycznia br. około godziny 18:30 komisarz Jakub Mółka, funkcjonariusz Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą sądeckiej komendy, w czasie wolnym od służby robił zakupy w jednej z galerii handlowych w Nowym Sączu. Przechodząc w pobliżu ruchomych schodów na parterze budynku, zauważył, że na posadzce leży mężczyzna, a wokół niego stoi kilka osób. Kiedy podszedł bliżej, zobaczył, że młoda kobieta prowadzi resuscytację krążeniowo-oddechową, a inny klient zabezpiecza głowę poszkodowanego. Mężczyzna nie oddychał i nie miał wyczuwalnego tętna.

Policjant dołączył do dwójki ratujących i do przyjazdu załogi karetki pogotowia, razem starali się przywrócić mu czynności życiowe. Dzięki właściwej reakcji tej trójki oraz fachowej pomocy ratowników medycznych poszkodowany zaczął oddychać i trafił do szpitala pod opiekę lekarzy.

źródło: Policja Nowy Sącz