W ostatnim czasie obserwujemy kolejny wzrost liczby zachorowań na koronawirusa. Informujemy o  programie PZU dla osób chorujących na COVID-19, które leczą się w domu. 

Zdalna Opieka COVID przeznaczona jest dla dorosłych pacjentów, którzy podejrzewają  zarażenie koronawirusem SARS-CoV-2 lub mają pozytywny wynik testu. Dzięki programowi możemy monitorować stan zdrowia pacjentów oraz zapewnić im wsparcie psychologiczne i szybką pomoc naszych specjalistów.

Kto może skorzystać ze Zdalnej Opieki COVID

Z naszej pomocy może skorzystać każdy, kto:

  • ​jest pełnoletni
  • ma opiekę medyczną w PZU w formie ubezpieczenia
  • podejrzewa zarażenie koronawirusem SARS-CoV-2 albo otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19.

Co obejmuje program PZU ?

Zdalna Opieka COVID PZU Zdrowie to wsparcie dla osób z objawami COVID-19, które leczą się w domu. Program obejmuje konsultacje z naszymi specjalistami i monitorowanie stanu zdrowia pacjentów, abyśmy mogli w porę wychwycić objawy zagrażające ich bezpieczeństwu i jak najszybciej udzielić pomocy.

W ramach programu otrzymasz:

  • konsultacje telemedyczne naszych lekarzy
  • pulsoksymetr do kontroli stanu zdrowia (saturacji krwi oraz pulsu)
  • konsultacje telemedyczne z psychologiem
  • edukację medyczną i dostęp do sprawdzonych źródeł informacji o COVID-19.

Jak skorzystać ze Zdalnej Opieki COVID?                  

Podejrzewasz u siebie zarażenie koronawirusem SARS-CoV-2 lub masz pozytywny wynik testu na COVID-19? 

  • ​Wyślij SMS o treści COVID na numer 4102.
  • Nasz pracownik umówi Cię na konsultację telemedyczną, podczas której lekarz podejmie decyzję o zakwalifikowaniu do programu Zdalnej Opieki COVID.

Jeśli lekarz zakwalifikuje Cię do Zdalnej Opieki COVID, otrzymasz bezpłatnie w ciągu 2 dni roboczych pulsoksymetr do monitorowania stanu zdrowia. Lekarz poinformuje Cię, jak prawidłowo korzystać z pulsoksymetru oraz co robić, gdy spadnie saturacja lub wystąpią inne niepokojące objawy.

Gdy Twoje samopoczucie się pogorszy lub jeśli nasz lekarz wyda takie zalecenie, możesz bezpłatnie skorzystać z telekonsultacji psychologicznej. Zapewnimy Ci również zdalne porady internisty.       

Poznaj szczegóły programu Zdalnej Opieki COVID

Szczegółowe informacje o programie Zdalnej Opieki COVID znajdziesz na naszej stronie www.pzu.pl/zdalnaopiekacovid.

Dowiesz się tam, jak używać pulsoksymetru i monitorować swój stan zdrowia, w jaki sposób skorzystać z pomocy naszych psychologów oraz jakie działania profilaktyczne podjąć, aby w dobrej formie przejść przez trudny czas choroby.