Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów woj. małopolskiego oraz Policyjny Klub Honorowych Dawców Krwi Komendy Miejskiej w Krakowie zachęcają do odwiedzania regionalnych punktów krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Krakowie.

Epidemia koronawirusa w Polsce jest od kilku tygodni tematem numer jeden, poruszanym przez polskie stacje telewizyjne i serwisy informacyjne. Pomimo wagi tego problemu nie należy zapominać o potrzebujących wsparcia w postaci krwi. Najłatwiejszym sposobem udzielenia pomocy jest wzięcie udziału w akcji krwiodawstwa. Podzielenie się życiodajnym płynem może przyczynić się do ocalenia wielu istnień.

Serdecznie zachęcamy potencjalnych dawców do zapoznania się z zawartością strony Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie oraz  Krwiod@wcy. Zawarte tam informacje pozwolą właściwie się przygotować do akcji krwiodawstwa, a także poznać najbardziej pożądaną grupę krwi. W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Tomaszem Kalbarczykiem pod nr. tel. 514-175-229.